کد خبر : 29662
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 - 16:21

متوسط قیمت نهاده‎های ساختمانی در زمستان ۹۸ اعلام شد

متوسط قیمت نهاده‎های ساختمانی در زمستان  ۹۸ اعلام شد

در فصل زمستان سال ١٣٩٨ در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه”اجاره کانکس” به ١١٠٠٩١۶٧ ریال رسید که با ٢۵, ٠ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است. به گزارش گشت و گذار به نقل از مرکز آمار ایران در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم”صفحه ستون”


در فصل زمستان سال ١٣٩٨ در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه”اجاره کانکس” به ١١٠٠٩١۶٧ ریال رسید که با ٢۵, ٠ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.

به گزارش گشت و گذار به نقل از مرکز آمار ایران در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم”صفحه ستون” به ٩٧٧٠٠ ریال رسید که با ۵۳ درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است. در همین فصل، متوسط قیمت یک کیلوگرم”ورق گالوانیزه (کانال کولر) ” به ١۴٣۴٢١ ریال بوده است که با ۵٢.٣ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم”پروفیل درب و پنجره”نیز به ٩۴٨٠٠ ریال رسید که با ۴٢.٨ درصد افزایش نسبت به فصل قبل رتبه سوم افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه”اجاره کانکس” به ١١٠٠٩١۶٧ ریال رسید که با ٢۵, ٠ درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت یک متر مکعب عیار ٣٠٠ “بتن آماده” ١٩۴۴٧٢٢ ریال بوده است که با ١.٧ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

متوسط قیمت هر عدد”سرپیچ معمولی” نیز برابر٢٨١۵٠ ریال بوده است که با ٠, ٩ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

تغییرات نسبت به فصل مشابه سال قبل:

در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم “صفحه ستون” به ٩٧٧٠٠ ریال رسید که با ٧٢, ١ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است. در همین فصل متوسط قیمت هر متر مکعب “پوکه معدنی سبک” به ١١٨٠۵۵۶ ریال بوده است که با ۶٣.٨ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است. متوسط قیمت هر دستگاه “آبگرمکن دیواری”نیز به ١٠٠١٢۵٠٠ ریال رسید که با ۵٧.٢ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رتبه سوم بیشترین افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر متر “سیم برق ١×١ میلیمتر” به ١١۶٣٠ ریال رسید که با ٣٢, ٣ درصد کاهش، نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است. در همین فصل متوسط قیمت یک ماه “اجاره کانکس” به ١١٠٠٩١۶٧ ریال رسید که با ١٧.٨ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

متوسط قیمت هر یارد ” گونی چنائی ” نیز برابر٨۴٢۵٠ ریال بوده است که با ١۵, ٢ درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.