آمار سفر‌های هوایی در فروردین اعلام شد

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها از افزایش ۴ درصدی نشست و برخاست هواپیما و افزایش ۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فروردین امسال نسبت به اسفند سال گذشته خبر داد.

به گزارش گشت و گذار نیوز: به نقل از صدا و سیما، علی عبدی معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها گفت: در فروردین امسال، ۲۵ هزار و ۲۵۳ نشست و برخاست و دو میلیون و ۸۲۲ هزار و ۶۶۲ اعزام و پذیرش مسافر و بیش از ۳۰ میلیون کیلوگرم بار در فرودگاه های کشور ارسال و پذیرش شده است.

وی افزود: فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، اصفهان و اهواز به عنوان پنج فرودگاه نخست در میان ۴۷ فرودگاهی که عملیات پروازی در آنها انجام شده است، بیشترین نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر را ثبت کرده اند.

عبدی افزود: در این مدت فرودگاه شهید بهشتی بیشترین افزایش را در زمینه اعزام و پذیرش مسافر ( با ۲۹ درصد) و نشست و برخاست (با ۲۴ درصد) داشت که سهم زیادی از آن در حوزه داخلی است.

وی گفت: با اطلاعات دریافتی از گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی، فرودگاه بین المللی تبریز در بخش پرواز های بین المللی بیشترین افزایش را در میان ۵ فرودگاه نخست ثبت کرده است به طوری که در نشست و برخاست هواپیما، ۳۱ درصد و در اعزام و پذیرش مسافر ۵۱ درصد با رشد روبرو بوده است.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی همچنین افزود: علاوه بر افزایش شاخص های آماری فروردین نسبت به اسفند سال گذشته، این شاخص ها در مقایسه با فروردین سال گذشته نیز شاهد افزایش بوده است.

وی افزود: در بخش پرواز های بین المللی نیز امسال افزایش قابل توجهی داشتیم به طوری که شاهد افزایش ۴۳ درصدی نشست و برخاست و افزایش ۶۰ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت، نسبت به فروردین سال ۱۴۰۲ بودیم.

به گفته عبدی در این بازه زمانی فرودگاه بین المللی اصفهان بیشترین افزایش اعزام و پذیرش مسافر ( با ۸۶ درصد) و فرودگاه تبریز با ۶۰ درصد در نشست و برخاست هواپیما به خود اختصاص دادند.

منبع: تین نیوز