آمازون و اینترنت پرسرعت در قرن21

  تأسیسات جدید در کرکلند، واشنگتن، مشاغل و زیرساخت‌هایی را برای افزایش تولید ماهواره پیش از استقرار کامل تجاری ایجاد می‌کند. آمازون به سرمایه‌گذاری بر روی افراد و امکانات برای حمایت از پروژه کویپر، یک شبکه ماهواره‌ای با مدار پایین زمین (LEO) ادامه می‌دهد که پهنای باند سریع و مقرون‌به‌صرفه را برای جوامع محروم در سراسر جهان […]

 

تأسیسات جدید در کرکلند، واشنگتن، مشاغل و زیرساخت‌هایی را برای افزایش تولید ماهواره پیش از استقرار کامل تجاری ایجاد می‌کند.

آمازون به سرمایه‌گذاری بر روی افراد و امکانات برای حمایت از پروژه کویپر، یک شبکه ماهواره‌ای با مدار پایین زمین (LEO) ادامه می‌دهد که پهنای باند سریع و مقرون‌به‌صرفه را برای جوامع محروم در سراسر جهان فراهم خواهد کرد. این برنامه در ردموند واشنگتن مستقر است و ما از زمان اعلام تأسیسات اولیه تحقیق و توسعه به مساحت 219000 فوت مربع در سال 2020، به گسترش ردپای خود در منطقه ادامه می‌دهیم.

این امکانات ظرفیت پشتیبانی از پیشرفت نمونه اولیه و شروع تولید تجاری ماهواره را دارند؛ اما ما برای تحقق چشم‌انداز خود برای این پروژه، باید در مقیاس بسیار بزرگ‌تری فعالیت کنیم. این کار نیاز به فضای تولید اختصاصی دارد، و ما هیجان‌زده هستیم که برنامه‌هایی را برای توسعه یک مرکز اختصاصی تولید ماهواره به مساحت 172000 فوت مربع در کرکلند، واشنگتن اعلام کنیم. تأسیسات جدید بیش از 200 شغل بسیار ماهر در زمینه هوافضا و تولید در منطقه Puget Sound (پاگت سند) ایجاد می‌کند و مقیاس موردنیاز برای ساخت چهار ماهواره در روز را فراهم می‌کند.

راجیو بادیال، معاون فناوری پروژه کویپر، گفت: «ارسال ماهواره‌های پروژه کویپر به فضا نیاز به‌دقت، تخصص و یک تیم در سطح جهانی متعهد به چشم‌انداز ما دارد. با نزدیک شدن به پرتاب و استقرار، این مرکز جدید تولید ماهواره ظرفیت تولید ما را به میزان قابل‌توجهی افزایش خواهد داد و ما را یک گام دیگر به انجام مأموریت خود برای اتصال جوامع بدون خدمات و محروم در سراسر جهان نزدیک‌تر می‌کند.»

“در قرن بیست و یکم، اتصال به اینترنت پرسرعت قابل‌اعتماد برای زندگی، یادگیری و کار از خانه ضروری است. پروژه کویپر آمازون برای کمک به بستن شکاف دیجیتال و ارائه گزینه‌های اینترنتی مقرون‌به‌صرفه تر حیاتی خواهد بود.”

سوزان دلبن

نماینده ایالات‌متحده (D-WA)

ماهواره‌های Project Kuiper (پراجکت کویپر) برای به حداکثر رساندن عملکرد و درعین‌حال کاهش هزینه‌ها در داخل طراحی و توسعه داده شده‌اند، و تأسیسات تولیدی ما کنترل بیشتری بر فرآیند تولید و آزمایش به ما خواهند داد. با متمرکز کردن عملیات در Puget Sound، ما همچنین می‌توانیم از هماهنگی نزدیک‌بین تیم‌های طراحی و توسعه در ردموند و تیم‌های تولید در کرکلند اطمینان حاصل کنیم.

پنی سویت، شهردار کرکلند، گفت: «ما از انتخاب کرکلند توسط آمازون برای تأسیسات تولید ماهواره پروژه کویپر هیجان‌زده هستیم. چه به دنبال این باشید که در خانه بمانید یا به‌دنبال یک حرفه پیشرفته و سطح بالا باشید، این فرصت اقتصادی بیشتری را برای متخصصان ساکن در اینجا و برای کسانی که هنوز کرکلند را به خانۀ خود نخوانده‌اند به ارمغان می‌آورد. شرکایی چون آمازون در نشان‌دادن اینکه چرا شهر ما مکانی عالی برای زندگی، کار و بازی است، بسیار حائز اهمیت هستند. روحیه پیشگامی دولت ما صنعت هوافضا را متحول کرده است. کرکلند به‌عنوان شریک پروژه کویپر، مفتخر است که این سنت را ادامه می‌دهد.

برای بیش از یک قرن، ایالت واشنگتن، خانه یک بخش هوافضا پررونق بوده است. پروژه کویپر اخیراً به ائتلاف تحت رهبری کاخ سفید برای تقویت نیروی کار فضای تجاری کشور پیوسته است.، و این سرمایه‌گذاری‌ها به ما اجازه می‌دهد تا این تعهد را به جوامع محلی خود در منطقه Puget Sound گسترش دهیم. مرکز تولید جدید ما درهای جدیدی را در تولید پیشرفته برای طیف متنوعی از جویندگان کار در فضا باز می‌کند و فرصت‌های بیشتری را برای شرکای محلی متخصص در تولید مواد و خدمات فراهم می‌کند.

در قرن بیست و یکم، اتصال به اینترنت پرسرعت قابل‌اعتماد برای زندگی، یادگیری و کار از خانه ضروری است. پروژه کویپر آمازون برای کمک به بستن شکاف دیجیتال و ارائه گزینه‌های اینترنتی مقرون‌به‌صرفه تر بسیار مهم خواهد بود. سوزان دلبن، نماینده ایالات‌متحده (D-WA)، که ناحیه کرکلند را تحت کنترل دارد، گفت: صنعت فناوری منطقۀ ما قوی است و رشد مستمر آن مزایای قابل‌توجهی در سراسر کشور دارد. تأسیسات تولید جدید Project Kuiper ، مشاغلی با درآمد خوب و بامهارت بالا را در منطقه Puget Sound به ارمغان خواهد آورد؛ زیرا کار برای گسترش دسترسی پهنای باند در همه‌جا ادامه دارد.

برایان سورات، رئیس و مدیرعامل شرکت Greater Seattle Partners (گریتر سیتل پارتنرز) گفت: «آمازون می‌توانست تأسیسات تولید ماهواره پروژه کویپر خود را در هر نقطه از جهان قرار دهد؛ اما با این حال، کرکلند و منطقه Greater Seattle را برای توسعه انتخاب کردند. تصمیم برای ادامه رشد در اینجا مشاغل و فرصت‌های جدیدی را برای اکوسیستم غنی شرکت‌های هوافضا و استعدادهای ما ایجاد کرده که طی بیش از یک قرن تحقیق، توسعه و تولید تکامل یافته‌اند. ما مفتخریم که شریک آمازون در پیشبرد مرزهای فضا و ارائه پهنای باند سریع و مقرون‌به‌صرفه به جوامع بدون خدمات و خدماتی در سراسر جهان هستیم.»

دو نمونه اولیه ماهواره پروژه کویپر در اوایل سال 2023 با موشک Vulcan Centaur (والکن سنتور) متعلق به ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی (ULA) پرتاب خواهند شد و آمازون تا 92 پرتاب سنگین را از Arianespace، Blue Origin و ULA تضمین کرده است که بزرگ‌ترین خرید تجاری وسایل نقلیه پرتابی را در تاریخ نشان می‌دهد. این قراردادها ظرفیت کافی برای استقرار اکثر مجموعه‌های ماهواره‌ای ما و پشتیبانی از هزاران تأمین‌کننده و مشاغل بسیار ماهر در سراسر ایالات‌متحده و اروپا را فراهم می‌کند. همچنین در روز پنجشنبه، ULA از ایجاد تأسیسات جدید در دکاتور، آلاباما خبر داد که تقریباً ظرفیت خود را برای حمایت از مشارکت و تأمین وسایل پرتابی موردنیاز برای ارسال ماهواره‌های کویپر به مدار دوبرابر می‌کند.

بیش از 1000 نفر در سراسر ایالات‌متحده، ازجمله در شهرهایی مانند سن دیگو، آستین، نیویورک سیتی و واشنگتن دی سی، روی پروژه کویپر کار می‌کنند، و ما همچنان به استخدام افراد در طیف گسترده‌ای از نقش‌ها و رشته‌ها ادامه می‌دهیم. اگر علاقه‌مند به پیوستن به ما هستید، نقش‌های باز ما را کشف کنید.