کد خبر : 2639
تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 آبان 1397 - 9:26

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۰۲ هزار زائر اربعین

ارائه خدمات درمانی به بیش از ۱۰۲ هزار زائر اربعین

معاون درمان وزارت بهداشت گفت:از۲۱مهرتاهشتم آبان ماه به ۱۰۲هزارو۷۷۱نفراززائران اربعین حسینی شامل ۵۲هزارو ۸۵۲ مرد و ۴۹هزار و۹۱۹ زن مراجعه کننده به بیمارستان ها و کلینیک هاخدمات ارائه شده است. به گزارش گشت و گذار، قاسم جان بابایی در تشریح خدمات درمانی در اربعین حسینی اظهار داشت: از مجموع افرادی که به مراکز درمانی مستقر


معاون درمان وزارت بهداشت گفت:از۲۱مهرتاهشتم آبان ماه به ۱۰۲هزارو۷۷۱نفراززائران اربعین حسینی شامل ۵۲هزارو ۸۵۲ مرد و ۴۹هزار و۹۱۹ زن مراجعه کننده به بیمارستان ها و کلینیک هاخدمات ارائه شده است.

به گزارش گشت و گذار، قاسم جان بابایی در تشریح خدمات درمانی در اربعین حسینی اظهار داشت: از مجموع افرادی که به مراکز درمانی مستقر در مرز مراجعه کرده اند، سه هزار و ۶۹۳ نفر بستری و ۹۹ هزار و ۷۳ نفر درمان و از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: از کل مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، تاکنون هزار و ۷۲۰ نفر دچار مشکل قلبی، ۸۳۴ نفر دچار مشکل تنفسی، ۸۹۵ نفر دچار حوادث ترافیکی و ۵۹۰ نفر دچار مسمومیت غذایی شده اند.

جان بابایی با بیان اینکه ۲۰ هزار و ۴۲۶ نفر نیز به درمانگاه های تخصصی و ۲۸ هزار و ۹۷۵ نفر نیز به درمانگاه های سیار مراجعه کرده و خدمات لازم را توسط کادر درمان دریافت کرده اند، ادامه داد: حدود ۱۲ هزار نیروی درمانی در مرزها برای ارائه خدمات به زائران حسینی مستقر هستند که این نیروها در ۸۹ مرکز درمانی و ۹ بیمارستان صحرایی برای ارائه خدمات درمانی حضور فعال دارند.

وی بیان کرد: ۱۰۲ هزار و ۶۵۱ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی مستقر در مرز، ایرانی و ۱۲۰ نفر از آنها نیز از اتباع خارجی بوده اند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.