کد خبر : 3147
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آبان 1397 - 22:39

ارزشگذاری اقتصادی کالاها و خدمات اکوسیستمی در زنگ آموزش محیط زیست

ارزشگذاری اقتصادی کالاها و خدمات اکوسیستمی در زنگ آموزش محیط زیست

برنامه بیست و چهارمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع آشنایی با ارزشگذاری اقتصادی کالاها و خدمات اکوسیستمی فردا برگزار می‌شود. به گزارش گشت و گذار، مدیرکل دفتر آموزش محیط‌زیست در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، حمید امیرنژاد، مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی


برنامه بیست و چهارمین زنگ آموزش کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست با اختصاص به موضوع آشنایی با ارزشگذاری اقتصادی کالاها و خدمات اکوسیستمی فردا برگزار می‌شود.

به گزارش گشت و گذار، مدیرکل دفتر آموزش محیط‌زیست در این خصوص گفت: در این برنامه آموزشی، حمید امیرنژاد، مدیر گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه ساری، مبحث «آشنایی با ارزشگذاری اقتصادی کالاها و خدمات اکوسیستمی» را تشریح می کند.

آرش یوسفی گفت: در این کارگاه آموزشی، اهمیت و ضرورت ارزشگذاری اقتصادی، مبانی نظری ارزشگذاری اقتصادی منابع زیست‏محیطی، کارکردها وکالاها و خدمات منابع زیست‏ محیطی و همچنین روش‌های ارزشگذاری اقتصادی کالاها و خدمات منابع زیست‏محیطی تبیین می شود.

وی افزود: با توجه به محدودیت منابع طبیعی و محیط زیستی، حفاظت از محیط زیست هزینه‌هایی را به دنبال دارد و سؤالاتی که مطرح می شود این است که آیا این هزینه‌ها با منافع حاصل از این حفاظت جبران خواهد شد؟ اگر حفاظت انجام نشود چه هزینه‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت؟ آیا هزینه‌ها و منافع به گونه‌ی بهینه GDP میان جمعیت حاضر و نسل‌های آتی تخصیص یافته است؟ برای پاسخ به این سؤالات بدون شک آگاهی از ارزش نسبی منابع زیست‏محیطی و اکوسیستم‌ها اجتناب‌ناپذیر است و حمید امیر نژاد در این برنامه آموزشی می کوشد تا دانسته ها و تجربه هایش برای علاقمندان بیان کند.شرکت برای عموم در این برنامه از زنگ آموزش آزاد است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.