استفاده روسیه از تجارب ایران در تولید دارو و واکسن

وزیر بهداشت کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس جهانی آستانه قزاقستان با موضوع مراقبت های بهداشتی اولیه، با وزیر بهداشت روسیه دیدار و گفتگو کرد. به گزارش گشت و گذار، سید حسن هاشمی در این دیدار بر تقویت همکاری های استراتژیک ایران و روسیه در زمینه های مختلف نظام سلامت مانند دارو، واکسن، اورژانس، کنترل همه […]


وزیر بهداشت کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس جهانی آستانه قزاقستان با موضوع مراقبت های بهداشتی اولیه، با وزیر بهداشت روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گشت و گذار، سید حسن هاشمی در این دیدار بر تقویت همکاری های استراتژیک ایران و روسیه در زمینه های مختلف نظام سلامت مانند دارو، واکسن، اورژانس، کنترل همه گیری ها و بیماری های غیرواگیر و درمان سکته مغزی تاکید کرد.

وزیر بهداشت با اشاره به استفاده ایران از تجربیات موفق روسیه در درمان سکته های حاد مغزی، اظهار داشت: روابط ایران و روسیه دارای سابقه تاریخی دیرینه است و باید برای کمک به مردم دو کشور، همکاری های مشترک نظام سلامت دو کشور، توسعه پیدا کند.

هاشمی از همتای روسی خود دعوت کرد تا به منظور ارتقای همکاریهای دو کشور به تهران سفر کند.

خانم «ورونیکا اسکوارتسوا» وزیر بهداشت روسیه نیز در این دیدار به دستور پوتین رییس جمهور روسیه برای کاهش واردات دارو از سال ۲۰۱۹ در این کشور اشاره کرد و افزود: باید از تجارب موفق ایران در حوزه صنعت دارو و تولید واکسن، استفاده بیشتری کنیم.

وی تصریح کرد: کمیته های همکاری دو کشور در حوزه دارو باید با سرعت بیشتری روی توافقات روسای جمهور و وزرای بهداشت دو کشور اقدام کنند و در حوزه واکسن نیز باید همکاریهای دو کشور گسترش پیدا کند.

این هفتمین دیدار دکتر هاشمی با وزیر بهداشت روسیه است.