کد خبر : 1659
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 مهر 1397 - 13:57

اطلاعات حقوق مدیران مجلس و صداوسیما در سامانه ثبت نشده است

اطلاعات حقوق مدیران مجلس و صداوسیما در سامانه ثبت نشده است

معاون سازمان اداری و استخدامی با اشاره به ثبت اطلاعات ۹۴۹ دستگاه در سامانه ثبت حقوق و مزایا، گفت: هنوز سازمان صدا و سیما و مجلس اطلاعات مربوط به خود را در سامانه مذکور بارگذاری نکرده‌اند. به گزارش گشت و گذار به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، صدری نوش آبادی با اشاره به


معاون سازمان اداری و استخدامی با اشاره به ثبت اطلاعات ۹۴۹ دستگاه در سامانه ثبت حقوق و مزایا، گفت: هنوز سازمان صدا و سیما و مجلس اطلاعات مربوط به خود را در سامانه مذکور بارگذاری نکرده‌اند.

به گزارش گشت و گذار به نقل از سازمان اداری و استخدامی کشور، صدری نوش آبادی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای مدیران دستگاه ها به‌منظور فراگیری شیوه کار با این سامانه ثبت حقوق و دستمزد، اظهار داشت: تاکنون ۹۴۹ دستگاه از ۱۵۱۲ دستگاهی که باید اطلاعات خود را در این سامانه ثبت می‌کردند، قوانین و مقررات و لیست کارکنان خود را در این سامانه درج کرده‌اند ضمنا تعداد ۴۵۰ دستگاه از قوه مجریه لیست حقوق و مزایای کارمندان خود در سامانه وارد کرده‌اند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و سازمان حسابرسی به عنوان دستگاه‌های ناظر بر اجرای درست این قانون یاد کرد و افزود: دستگاه‌های مذکور نیز جزء آنهایی هستند که هنوز اطلاعات خود را وارد نکرده‌اند.

صدری همچنین ادامه داد: بسیاری از دستگاه‌های خارج از قوه مجریه از جمله سازمان صدا و سیما و مجلس شورای اسلامی نیز اطلاعات مربوط به خود را در سامانه مذکور بارگذاری نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت بارگذاری با خود دستگاه‌ها و امر نظارت بر آن به عهده دستگاه‌های نظارتی کشور است، خاطر نشان کرد: ما معتقدیم همه دستگاه‌های اجرایی باید در برابر این قانون تمکین کنند و خود سازمان اداری و استخدامی کشور که مسئولیت طراحی این سامانه عهده‌دار بوده است به تمام و کمال، ادای وظیفه کرده و نسبت به درج حقوق و دستمزد نیروهای انسانی و مدیران مجموعه خود اقدام کرده است.

وی درخصوص اینکه این سامانه چه زمان در دسترس عموم مردم خواهد بود؟، گفت: سازمان اداری و استخدامی کشور در ابتدای مهرماه بخشنامه‌ای به دستگاه‌ها ابلاغ کرده و خواسته است که گزینه مشاهده پرداختی مدیران در سطح مدیر کل و بالاتر را در سامانه خود تعبیه کنند تا در مهر ماه قابل فعال شدن باشد.

صدری اضافه کرد: دسترسی عموم مردم به سامانه منوط به مصوبه هیات وزیران است که پیش نویس آن تهیه شده و در کمیسیون اجتماعی و دولت الکترونیک به تصویب رسیده و اکنون نیز در دستور کار دولت قرار گرفته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.