اعزام بیماران مراسم اربعین به مراکز درمانی از مرز هوایی و زمینی

معاون عملیات و انتقال مصدوم مراسم اربعین، از ارائه خدمات درمانی به زائرین ایرانی و غیرایرانی خبر داد. حکمت هاشمی، در گفتگو با گشت و گذار، گفت: طی ۹ روز گذشته، ۸۳ مورد از مصدومینی که نیاز به درمان تکمیلی داشتند، توسط آمبولانس‌های مستقر در نجف اشرف به بیمارستان‌های حکیم و حیدریه منتقل شدند. وی […]


معاون عملیات و انتقال مصدوم مراسم اربعین، از ارائه خدمات درمانی به زائرین ایرانی و غیرایرانی خبر داد.

حکمت هاشمی، در گفتگو با گشت و گذار، گفت: طی ۹ روز گذشته، ۸۳ مورد از مصدومینی که نیاز به درمان تکمیلی داشتند، توسط آمبولانس‌های مستقر در نجف اشرف به بیمارستان‌های حکیم و حیدریه منتقل شدند.

وی تصریح کرد: در میان این افراد موارد اورژانسی همچون تشنج، قطع عضو، تپش قلب، درد کلیه، دیالیز و درد شکم پس از انجام اقدامات اولیه با تشخیص و تجویز پزشک سریعا به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

هاشمی افزود: موارد غیراورژانسی همچون شکستگی، دررفتگی، رادیولوژی و… نیز در میان زائرین بوده که با توجه به تقسیم‌بندی آمبولانس‌های جمعیت هلال احمر در درمانگاه‌های نباء، ام‌القری و صحن حضرت زهرا به بیمارستان اعزام شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به مراجعه گسترده زائرین غیرایرانی به درمانگاه‌ها، در اعزام‌ها ۶ بیمار عراقی و یک زائر سنگالی هم حضور داشته و کوتاهی نمی‌کنیم و با توجه به حضور زائرین در کشور و شهر ناشناس فراتر از حیطه وظایف خود در راستای حمایت روانی بیماران، بعد از اعزام نیز پیگیر ادامه روند درمان هستیم.

هاشمی با اشاره به اعزام دو بیمار از مرز هوایی و زمینی به ایران نیز تشریح کرد: دو مورد اعزام به ایران نیز به علت سطح هوشیاری پایین، ترومای سر و آسیب به جمجمه نیز به ایران اعزام شدند.