افزایش مراجعه به مراکز معاینه فنی در روزهای اخیر

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به افزایش تعداد مراجعات به مراکز معاینه فنی گفت: تعداد مراجعات از روز گذشته به ۱۲ هزار مورد افزایش داشته است. به گزارش گشت و گذار، سید نواب حسینی منش در افتتاحیه سامانه های ثبت معابر ورودی و خروجی شهر تهران که با حضور رییس پلیس راهور […]


مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به افزایش تعداد مراجعات به مراکز معاینه فنی گفت: تعداد مراجعات از روز گذشته به ۱۲ هزار مورد افزایش داشته است.

به گزارش گشت و گذار، سید نواب حسینی منش در افتتاحیه سامانه های ثبت معابر ورودی و خروجی شهر تهران که با حضور رییس پلیس راهور تهران بزرگ و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد، گفت: مرحله اول طرح کاهش از آبان سال ۹۵ و در محدوده زوج و فرد اجرا شد و امروز در دو سالگی این طرح، فاز دوم با ایجاد بستر الکترونیکی و راه اندازی دوربین های نظارتی در رینگ شهر به صورت ۲۴ ساعته بر خودروهای سبک و سنگین نظارت خواهد کرد.

وی افزود: در فاز اول طرح کاهش ۵۶۰ هزار خودروی آلاینده شناسایی و اصلاح شده اند که این امر بدون مراجعه به مراکز معاینه فنی محقق نمی شد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با تاکید بر اینکه اطلاع رسانی برای اخذ معاینه فنی از ۵ ماه گذشته آغاز شد، عنوان کرد: متاسفانه مردم تهران دقیقه نودی هستند به طوری که ظرفیت مراکز معاینه فنی در روز ۸ هزار مراجعه است، اما تعداد مراجعات دیروز (۳۰ مهر) و امروز اول آبان به ۱۲ هزار مراجعه رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: مراکز معاینه فنی به صورت سه شیفت کاری آماده پاسخگویی به مراجعه کنندگان خواهد بود و از افرادی که قصد مراجعه به مراکز را داشتند می خواهیم با مراجعه به سامانه CRM و یا شماره تلفن های گویا به صورت آنلاین نوبت خود را ثبت کرده تا در زمان خود صرفه جویی کنند.

حسینی منش از افتتاح دو مرکز جدید معاینه فنی در تهران خبر داد و گفت: طی دو هفته آینده دو مرکز جدید معاینه فنی در تهران افتتاح و تعداد مراکز معاینه فنی به ۱۵ مرکز ثابت خواهد رسید. همچنین در آینده ای نزدیک ۴ خط سیار معاینه فنی به ۵ خط افزایش می یابد.