افزایش ۳ هزار نفری سهمیه بیمه راهنمایان گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با نمایندگان تشکل‌های گردشگری استان اردبیل از افزایش ۳ هزار نفری سهمیه بیمه راهنمایان گردشگری خبر داد.

به گزارش گشت و گذار نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل، علی اصغر شالبافیان عصر امروز ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱ و در نشست با تشکل‌های گردشگری اردبیل گفت: سهمیه بیمه راهنمایان گردشگری سه هزار نفر اضافه شد و راهنمایانی که در سری قبل بیمه نشده‌اند می‌توانند در این مرحله اقدام کنند.

معاون گردشگری کشور افزود: در مرحله قبل تلاش کردیم تا مشکل بیمه راهنمایان گردشگری مرتفع شود و در نتیجه دو هزار نفر از راهنمایان گردشگری که یا بیمه نداشتند و یا بیمه آنها قطع شده بود موفق به دریافت بیمه شدند.

او تاکید کرد: تسهیلات حوزه گردشگری در سال ۱۴۰۱ به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا کرده است و امسال تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ برای تجهیز و نوسازی تاسیسات گردشگری و همچنین برای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز قابل استفاده است.

شالبافیان با اشاره به مشکلات مالیاتی تاسیسات و فعالان گردشگری، گفت: معافیت مالیاتی دو سال کرونا باید برای دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری هم مانند مراکز اقامتی رعایت شود که متاسفانه در بعضی استان‌ها این اتفاق نمی‌افتد که پیگیر رفع این موضوع هستیم.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: اردبیل در حال برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ قرار دارد و مدیریت دستگاه میراث‌فرهنگی استان و به ویژه حوزه گردشگری در چنین شرایطی کار یک نفر نیست و باید تشکل‌های گردشگری استان و فعالان این حوزه در به ثمر رسیدن صنعت گردشگری اهتمام و هم‌افزایی داشته باشند.