اولین راهنمای گردشگری ناشنوایان در ایران

اولین ناشنوایی که موفق به دریافت کارت رسمی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی شده است، نخستین تور گردشگری تخصصی ناشنوایان را برگزار کرد. روابط‌عمومی معاونت گردشگری اعلام کرد: حامد نیاسری از جامعه ناشنوایان کشور، تنها ناشنوای راهنمای گردشگری به زبان اشاره است که  نخستین تور خود را در تهران برای جمعی از ناشنوایان برگزار کرد. او […]

اولین ناشنوایی که موفق به دریافت کارت رسمی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی شده است، نخستین تور گردشگری تخصصی ناشنوایان را برگزار کرد.

روابط‌عمومی معاونت گردشگری اعلام کرد: حامد نیاسری از جامعه ناشنوایان کشور، تنها ناشنوای راهنمای گردشگری به زبان اشاره است که  نخستین تور خود را در تهران برای جمعی از ناشنوایان برگزار کرد.

او دوره‌های تخصصی گردشگری را در مؤسسات آموزش گردشگری زیر نظر معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گذراند و با موفقیت در آزمون جامع دوره‌های گردشگری و کمیسیون مربوطه کارت راهنمای خود را امسال دریافت کرد.

این تور با حضور ۳۳ نفر از ناشنوایان و افراد کم‌شنوا در محله عودلاجان، از محله‌های تاریخی تهران برگزار شد.

این ناشنوا علاوه بر این، اپلیکیشن ویژه راهنمایی ناشنوایان به نام «تورنا» را برای استفاده در موزه‌ها و مراکز تاریخی و جاذبه‌های گردشگری  با کمک همکاران خود طراحی و اجرا کرده است.

معاونت گردشگری برای در دسترس قرار گرفتن گردشگری و توسعه ابداعات خلاقانه افراد کم‌توان در این حوزه، میز گردشگری دسترس‌پذیر را تشکیل داده است.

گردشگری دسترس‌پذیر یکی از مهمترین اقدامات برای بهره‌مند ساختن اقشار کم‌توان جامعه از مواهب گردشگری است و فدراسیون جهانی ناشنوایان WFD برای مشارکت‌پذیری اجتماعی بیش از ۴۰۰ میلیون ناشنوا و کم‌شنوای جهان، گردشگری را از مهم‌ترین فعالیت‌های مشترک در جوامع دانسته و از برنامه مختلف آن‌ها حمایت می‌کند.