مدیر عامل راه آهن:

ایران به دنبال توسعه همکاری با عراق در زمینه حمل و نقل ریلی است

تهران - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: این شرکت به دنبال توسعه همکاری با عراق در زمینه حمل و نقل ریلی است.

به گزارش گشت و گذار نیوز به نقل از رسانه های عراق، « میعاد صالحی » که به بغداد سفر کرده است امروز ( سه شنبه ) در نشست با همتای عراقی خود افزود: جمهوری اسلامی ایران به دنبال همکاری جدی با کشور عراق برای افزایش حمل و نقل مسافر و کالا از طریق خطوط ریلی است که تحقق آن موجب درآمد بیشتر دو کشور و ارتقای نقش آنها در منطقه خواهد شد.

در این نشست که در ساختمان شرکت راه آهن عراق برگزار شد، طرفین درباره جنبه های فنی توسعه همکاری های ریلی تبادل نظر کردند و اجرای برخی از پروژه های پیشنهادی سرمایه گذاری بر اساس قانون سازمان سرمایه گذاری عراق و همکاری دو جانبه برای انجام اقدامات اساسی و طرح مسائل مهم به مقامات بلندپایه دو کشور به منظور اتخاذ تصمیمات مقتضی بر اساس ضوابط و اصول که خواسته های دو طرف را تامین کند، را مورد بررسی قرار دادند.

« طالب جواد کاظم » مدیر کل راه آهن عراق گفت: سفر مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت طرف عراقی در راستای دستورات « ناصر حسین بندر الشبلی » وزیر حمل و نقل برای ارتقای همکاری با کشورهای همسایه در بخش حمل و نقل، انجام شده است.

مدیرکل راه آهن عراق اظهار داشت: طرف ایرانی در حال بررسی عمیق برخی از پروژه های سرمایه گذاری که آرزوهای دو کشور را در آینده برآورده می کند، است و تلاش می کند تا نقش راه آهن عراق در منطقه را به عنوان حلقه اتصال اروپا و آسیا فعال کند.

وی افزود: طرف ایرانی همچنین ضمن تشویق کشورهای منطقه به همکاری های اقتصادی در جهت تامین منافع کشورهای منطقه از فعال کردن عملیات مبادلات تجاری و کالا پس از بازسازی خط ریلی بغداد – موصل حمایت می کند.