کد خبر : 2861
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 آبان 1397 - 1:05

ایران در یکی از بلاخیزترین مناطق دنیا قرار دارد

ایران در یکی از بلاخیزترین مناطق دنیا قرار دارد

مدیرکل امور محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه گفت: نیازبه سازمان‌ها ونهادهای مختلف بین‌المللی داریم تادر زمینه مخاطرات بلایای طبیعی اقدام موثرانجام دهیم وراه‌حل‌های پایدارایجاد کنیم. به گزارش گشت و گذار، مدیرکل امور محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه در نشست تخصصی- مشورتی در زمینه همکاری های منطقه‌ای برای ایجاد تاب‌آوری


مدیرکل امور محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه گفت: نیازبه سازمان‌ها ونهادهای مختلف بین‌المللی داریم تادر زمینه مخاطرات بلایای طبیعی اقدام موثرانجام دهیم وراه‌حل‌های پایدارایجاد کنیم.

به گزارش گشت و گذار، مدیرکل امور محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه در نشست تخصصی- مشورتی در زمینه همکاری های منطقه‌ای برای ایجاد تاب‌آوری در برابر حوادث تدریجی با حوادث فرامرزی شامل طوفان‌های گرد و غبار و مدیریت اطلاعات برای مقابله با حوادث فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه گفت: ایران در یکی از بلاخیزترین مناطق دنیا قرار دارد. طوفان‌های گرد و غبار یک مسئله فراملی است که از ظرفیت یک کشور فراتر هستند و باید میان کلیه دست‌اندرکاران این موضوع همکاری وجود داشته باشد.

علی محمد موسوی افزود: ما نیاز به سازمان‌ها و نهادهای مختلف بین‌المللی داریم تا در زمینه مخاطرات اقدام موثر انجام دهیم و راه‌حل‌های پایدار ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ایجاد مرکز آسیا و اقیانوسیه، توسعه مدیریت اطلاعات بلایای طبیعی (اپدیم) تأکید کرد: یکی از کارهای این مرکز تبادل اطلاعات با سازمان‌های مختلف است. همکاری بین‌المللی اقدام ضروری برای مقابله با مخاطرات طبیعی است. جهان ما به سمت توسعه پایدار پیش می‌رود و بنابراین توجه به کاهش مخاطرات طبیعی از نیازهای آن است. چنین کنفرانس‌هایی برای ما در این راستا فرصت ایجاد می‌کند.

موسوی در پایان گفت: یکی از اهداف ما این است که تعهدات سیاسی و سرمایه‌گذاری اقتصادی را برای کاهش مخاطرات طبیعی تشویق کنیم. امیدوارم جلسات کارآمد و موفقی در این زمینه داشته باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.