بازنگری قانون توسعه ایرانگردی

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه بازنگری قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی در حال انجام است، گفت: صندوق توسعه گردشگری برای مشارکت بیشتر بخش خصوصی تشکیل شد.

به گزارش گشت و گذار نیوز، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست صمیمی با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی که در سالن آمفی تئاتر وزارتخانه برگزار شد، به کارهای انجام شده در حوزه گردشگری توسط وزارتخانه اشاره کرد و افزود: تمام تلاش ما طی این مدت این بوده که خودمان مانعی ایجاد نکنیم و تمام اختیاراتمان را برای رفع موانع به کار گیریم.

وی به کارهای صورت گرفته در حوزه مالیات اشاره کرد و ادامه داد: تمام دغدغه‌ها در این حوزه مشترک است و ۳ جلسه با سازمان امور مالیاتی برگزار و تمامی این موارد از جمله بخشودگی جرایم احصا شده است.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: سرمایه در گردش و تجهیزات دفاتر خدمات مسافرتی در تبصره ۱۸ دیده شده است.

شالبافیان ادامه داد: بازنگری قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی در حال انجام است.

وی به ظرفیت‌آفرینی وزارتخانه در حوزه تبلیغات اشاره کرد و ادامه داد: هزینه قابل قبول مالیاتی این امکان را فراهم می‌کند که از تمامی فعالان اقتصادی استان استفاده کنید. ترغیب و مطالبه از استانداران برای پای کار آوردن صنایع زحماتی است که شما باید متحمل شوید. قانون تصویب و دستورالعمل به ادارات کل مالیاتی ابلاغ شده است.

معاون گردشگری کشور افزود: در حوزه برگزاری فم‌تور نیز هر اداره کلی که برنامه بدهد و تأیید شود وزارتخانه در هزینه‌ها مشارکت می‌کند.

شالبافیان با اشاره به چند پیشنهاد به مجلس شورای اسلامی برای قانون بودجه ۱۴۰۲، ادامه داد: تشکیل صندوق توسعه گردشگری، خواسته بیش از ۲ دهه فعالان گردشگری بود. در متن پیشنهادی، صندوق ماهیت غیردولتی دارد و این کار در راستای مشارکت بیشتر بخش خصوصی انجام گرفته است.

وی با اشاره به سیاست هم‌صدایی و هم‌دلی وزارتخانه افزود: انجام همه این کارهای زیرساختی نیاز به اتحاد و هم‌صدایی دارد. امروز همه تصدیق می‌کنند که وزارتخانه به دنبال یک‌صدایی و کنار یکدیگر قراردادن تمامی فعالان بخش خصوصی است. اگر این هم‌صدایی رخ دهد می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.