کد خبر : 7519
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 14:27

با تخلفات کشتی های صیادی برخورد جدی می شود

با تخلفات کشتی های صیادی برخورد جدی می شود

جاسک – فرمانده نیروی دریایی سپاه کشور گفت: ما در کنارمردم هستیم ودر صورت مشاهده تخلف از سوی کشتی های صیادی صنعتی بر خود جدی با آنها انجام می شود. به گزارش خبر نگار مهر سردارعلیرضا تنگسیری ظهر چهار شنبه در جمع مردم و صیادان شهرستان جاسک گفت: ما در دهه فجر انقلاب اسلامی و


جاسک – فرمانده نیروی دریایی سپاه کشور گفت: ما در کنارمردم هستیم ودر صورت مشاهده تخلف از سوی کشتی های صیادی صنعتی بر خود جدی با آنها انجام می شود.

به گزارش خبر نگار مهر سردارعلیرضا تنگسیری ظهر چهار شنبه در جمع مردم و صیادان شهرستان جاسک گفت: ما در دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم و سن ما به اندازه ای است که زمان طاغوت را درک کرده ایم که در آن زمان اگر یک ژاندارم با یک اسلحه وارد یک روستا می شد همه را به صف می کرد و به مردم ظلم صورت می گرفت و حکمرانی آنها در روستاها تا حدی بود که کسی حق نداشت اعتراضی کند.

تنگسیری بیان داشت: ما شهید داده ایم که کشوری امن و آزاد داشته باشیم وامروز این امر از افتخارات ما و مردم است، باور کنید که اگر ما به استکبار های جهانی و طاغوت های زمانه چراغ سبز یا با زیر چشمی به آنها نگاه می‌کردیم که هر جنایتی که می خواستند انجام می دادند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه کشور با اشاره به تاکید قرآن کریم در خصوص حمایت از مظلوم عنوان کرد: در مقابل ظلم یا بایستید یا هجرت کنید و در مقابل استکبار حق ندار سرخم کنید باید از مظلوم حمایت شود که این افتخار کشور ایران اسلامی است.

تنگسیری اظهار داشت: امروز افتخار نیرو های مسلح در این است که مردم صاحبان این انقلاب هستند و برای رضایت مردم که همان رضایت خداوند است هر کاری از دستمان بربیاید باید انجام دهیم.

تنگسیری گفت: هیچ دشمنی نمی تواند به ما گزندی وارد کند، شک نکنید که این خود ما هستیم که می توانیم به خود ضربه بزنیم ، استحکام این انقلاب و نظام به مردم است، کشور منهای مردم معنا و مفهومی ندارد و نباید انسانی راکه طرفدار کشور و انقلاب است آن را دلسرد کنیم باورکنید باید جوابگوی تمام خون شهدا باشیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه کشور بیان داشت :مردم ساحل نشین صاحبان اصلی این منطقه در شهرستان و روستا ها هستند و باید درد آنها را بیشتر و بهتر بدانیم، با شعار نمی شود برای آنها کار کرد بلکه باید با عمل برای یک ساحل نشین روستایی که امرار و معاش آن از طریق ماهگیری است ثابت کرد.

تنگسیری عنوان کرد: امروز ما با عمل مان نان را از جلوی یک روستایی بر می داریم و در گلوی یک بیگانه می گذاریم این برای ما قابل قبول نیست و این موضوع نه برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی قابل قبول است نه به سپاه پاسدران انقلاب اسلامی چون انقلاب ما مال مردم است ما مدافع مردم هستیم و هرکس می خواهد بدش بیاید معنا و مفهوم ندارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: به آقای وزیر بی واسطه گفته ام که ۲۰ مجوز برای مردم ابوموسی می خواهم که وزیر عنوان کرد که دریا ظرفیت ندارد و من در همان جلسه بیان کردم که کشتی های چینی و خارجی صید ترال و کف انجام می دهند و هرچه هست را جمع می کنند و می برند و در اعطای ۲۰ مجوز به مردمی که در جزیره هستند این امکان وجود ندارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اظهار تاسف از وضعیت کنونی صید کشتی های چینی در آبهای هرمزگان اظهارداشت: همه به خوبی می دانیم که فانوس ماهیان در عمق زندگی می کنند و باید کشتی های صید فانوس به جایی که عمق زیاد است بروند و صید فانوس انجام دهند.

تنگسیری با اشاره به توقیف این کشتی ها گفت: همه مسئولان که دلسوز این مردم ونظام هستند از این قضیه نگران شده اند، مگر چند نفر از طریق صید صنعتی سود می برند ؟آنهاباید به اقیانوس هند بروند و در آبی که لنج های ما قادر به صید هستند این کشتی ها حق ماهگیری ندارند و دستور داده ام که اگر کشتی های صیادی در این محدوده دیده شدتوقیف کنید.

تنگسیری عنوان کرد: ما دنبال راه اندازی بسیج دریایی هستیم که خود مردم برای دریا امنیت ایجاد کنند و اگر جایی دیدید تخلفی شده با کوچکترین تماس ورود کرده و در بحث بسیج دریایی نیز کمک هایی برای خرید ماهی و ادوات صیادی نیز در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ما در کنار شما هستیم و با تخلفات کشتی های صنعتی محکم برخورد می کنیم در این قضیه نه سیاسی هستیم که از مقام و جای خود بترسیم و نه دنبال مقام و رتبه هستیم و ما لابی گری و این برنامه ها را نداریم ،ما مثل رهبرمان انقلابی عمل می کنیم ودر این قضیه با تماسی که با استاندار هرمزگان داشتیم گفت من در این خصوص هستم و شما محکم بایستید.

تنگسیری بیان داشت: یک عده ای دارند سوء استفاده می کنند و ما این کار را قبول نداریم و این قضیه هم به همه بر نمی گردد اما اگر عده ای با فانوس ماهیان زندگی می کنند بروند در اعماقی مانند راس الحد یا جاهای دیگر نه در کنار قایق ها و لنج ها به ماهگیری می روند لذا ما حامی شما هستیم.

وی گفت: و ما هیچ اجازه ای برای کشتی های صیادی نخواهیم داد که در این منطقه صید کنند و فرمانده پایگاه جاسک این موضوع را اجرایی می کند و این کشتی ها باید به عمق بروند و در آب های سرزمینی نباشند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه کشور گفت:این کشتی های نباید ماهی بگیرند و آنهایی هم که توقیف شده اند هرکدام بین ۴۰ تا ۱۵تن ماهی داشته اند که این برای ما قابل قبول نیست.

تنگسیری تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه ۵۰ تا موج شکن ساخته است و قادر بودیم که ۲۰۰ تا موج شکن بسازیم اما از ما حمایت نشد که از این ۵۰ موج شکن ۳۲ موج شکن با اعتبارات نیروی دریایی ساخته شده است و در اختیار روستا ها گذاشته ایم که استفاده کنند که در این جاسک هم چندین موج شکن ایجاد شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.