برای زیرساخت های گردشگری بهبهان ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است

سرپرست میراث ‌فرهنگی بهبهان گفت: ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین زیرساخت‌های گردشگری شهرستان بهبهان در نظر گرفته شده است.

گشت و گذار نیوز: علی حداد با اشاره به قلعه‌مدرسه خیرآباد و روستای هدف گردشگری خاییز، اظهار کرد: بناهای تاریخی که کاربری نداشته باشند، به‌مرور زمان تخریب می‌شوند و از این‌رو نباید پس از مرمت، بدون کاربری رها شوند.

او تاکید کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با تعیین تکلیف تملک بناهای تاریخی، می‌توانند زمینه جذب مشارکت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان را فراهم کنند و در راستای توسعه صنعت گردشگردی و ایجاد اشتغال در شهرستان گام بردارند.

او با اشاره به این‌که ۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تامین زیرساخت‌های گردشگری شهرستان بهبهان درنظر گرفته شده است، گفت: منطقه خاییز و بنای تاریخی قلعه‌مدرسه، توان گردشگری بالایی دارند که با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی، شاهد رشد گردشگری بهبهان خواهیم بود.

حداد با بیان این‌که چراغ‌های بنای تاریخی قلعه‌مدرسه پس از چندین سال خاموشی توسط اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بهبهان روشن شد افزود: این بنا به بخش خصوصی واگذار شده است که در حفظ این بنای با ارزش تأثیر بسزایی خواهد داشت.

او اضافه کرد: ایجاد یک اقامتگاه بومگردی در روستای هدف گردشگری خائیز نیز در دستورکار قرار گرفته است که به ایجاد اشتغال کمک می‌کند.

سرپرست میراث ‌فرهنگی بهبهان خاطرنشان کرد: نزدیکی به استان‌های همجوار، فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد از مزیت‌های شهرستان بهبهان است و بر همین اساس، دهیاری‌های روستاهای شهرستان بهبهان باید رویکرد روستاهای فعال در حوزه گردشگری را مدنظر قرار دهند.
منبع: ایسنا