کد خبر : 2764
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 آبان 1397 - 15:46

برخی از موزه های مهم تهران تعطیل هستند

برخی از موزه های مهم تهران تعطیل هستند

برخی از موزه های مهم تهران در ماههای ورود گردشگران خارجی به کشور و فصل بازدید از موزه ها اعلام کرده اند که به دلیل تعمیرات تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند. به گزارش گشت و گذار، موزه های ایران و موزه های تهران درست همزمان با ساعت کاری بسیاری از مردم و کارمندان تمام می


برخی از موزه های مهم تهران در ماههای ورود گردشگران خارجی به کشور و فصل بازدید از موزه ها اعلام کرده اند که به دلیل تعمیرات تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

به گزارش گشت و گذار، موزه های ایران و موزه های تهران درست همزمان با ساعت کاری بسیاری از مردم و کارمندان تمام می شود بسیاری از آنها مانند کاخ موزه ها نیز حتی زودتر اقدام به خارج کردن افراد از محوطه ها می کنند به همین دلیل است که به جز آخر هفته ها، موزه های تهران بازدیدکننده زیادی ندارد.

موزه‌های مهم تهران هر از گاهی درشان را به روی گردشگران می بندند هر بار هم بهانه ای ایجاد می‌شود تا آنها اعلام کنند که تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند اردیبهشت ماه امسال روابط عمومی موزه هنرهای معاصر اعلام کرد که این موزه به دلیل تعمیرات گسترده تا آخر تابستان تعطیل است. این تعمیرات گنجینه گالری و بخش‌های دیگر موزه را در برگرفت.

با این همه موزه دفاع مقدس هم که اخیرا اعلام کرد تنها هفت روز در سال تعطیل خواهد بود.

موزه‌هایی که به سازمان میراث فرهنگی وابسته نیستند یک روز در هفته را بنا به تشخیص خودشان تعطیل می‌کنند چون فعالیت همه موزه ها یکپارچه نیست و هنگامی که گردشگر می‌خواهد از آنها بازدید کند به در بسته می‌خورد مانند بسیاری از گردشگران موزه بانک مرکزی که ساعت کاری آن با همه موزه های دیگر متفاوت است. موزه‌های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی نیز تا سال گذشته در روزهای دو شنبه هر هفته تعطیل بودند اما از امسال این روز تعطیل حذف شد چون سرگردانی بیشتری را برای گردشگران خارجی به دنبال داشت. با این وجود بیشتر در روزهای تعطیل رسمی مانند عزاداری ها بسته هستند.

اما موزه رضاعباسی که زیرنظر سازمان میراث فرهنگی است از دو سه ماه پیش تا کنون به دلیل تعمیرات تعطیل شده و مشخص نیست چه زمانی باز می شود. موزه صاحبقرانیه در کاخ نیاوران نیز اوضاع خوبی ندارد و همچنان معطل انجام عملیات مرمتی است. کوشک احمدشاهی واقع شده در این کاخ هم تا اوسط ابان ماه تعطیل است. موزه نقاشی پشت شیشه هم که پس از مدتها باز شده بود، اکنون به روی گردشگران بسته است. موزه آبگینه هم برای انجام تعمیرات و عملیات عمرانی از روز شنبه ۵ آبان‌ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است. هر از گاهی نیز ریاست جمهوری مهمانان خود را به کاخ سعدآباد دعوت می کند و بنابراین در تمام طول روز این کاخ تعطیل می شود.

تعطیلی موزه ها به بهانه مرمت و تعمیر درست در زمانی انجام گرفته است که ماه های مهر و آبان به گفته مسئولان گردشگری در کشور، ماه پیک سفر خارجی ها به ایران است. از سوی دیگر تهران یکی از مقاصدی است که بیشتر گردشگران خارجی هنگام ورود به ایران از فرودگاه و جاذبه های پایتخت دیدن می کنند. بنابراین رفتن آنها به موزه های مهم تهران یکی از برنامه هایشان خواهد بود.

عدم یکپارچگی ساعت کاری موزه های تحت پوشش سازمانهای مختلف و بسته بودن برخی از موزه ها در ایام پیک موجب شده تا گردشگران داخلی و خارجی دچار سردرگمی شوند. در این صورت نباید انتظار داشت موزه ها پر از بازدیدکننده باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.