کد خبر : 4144
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 آذر 1397 - 20:30

بررسی توافق پاریس درکمیسیون کشاورزی برای رفع ایرادات شورای نگهبان

بررسی توافق پاریس درکمیسیون کشاورزی برای رفع ایرادات شورای نگهبان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قرار است جلسه مشترکی بین اعضای کارگروه محیط زیست مجلس، شورای نگهبان و سازمان محیط زیست برای بررسی موافقتنامه پاریس برگزار شود. علی اکبری در گفتگو با گشت و گذار با اشاره به بررسی لایحه موافقتنامه پاریس در جلسه عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اظهار داشت: در


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قرار است جلسه مشترکی بین اعضای کارگروه محیط زیست مجلس، شورای نگهبان و سازمان محیط زیست برای بررسی موافقتنامه پاریس برگزار شود.

علی اکبری در گفتگو با گشت و گذار با اشاره به بررسی لایحه موافقتنامه پاریس در جلسه عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اظهار داشت: در این جلسه پیوست‌های ضمیمه به لایحه مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: سازمان محیط زیست در برخی از مسائل در لایحه موافقتنامه پاریس به برخی موارد در معاهده کیوتو استناد کرده است و شورای نگهبان خواستار این است سازمان محیط زیست مستندات خود و این پیوست ها را ارائه کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: در واقع سازمان محیط زیست معتقد است یکسری پیوست‌ها در معاهده کیوتو به تصویب مجلس رسیده است و به همین دلیل در موافقتنامه پاریس هم به آن استناد کرده که شورای نگهبان خواستار ارائه این پیوست هاست.

اکبری خاطرنشان کرد: بر این اساس قرار شد جلسه مشترکی بین اعضای کارگروه محیط زیست مجلس، مسئولان سازمان محیط زیست و نمایندگان شورای نگهبان برای بررسی این مساله تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین بررسی لایحه موافقتنامه پاریس به جلسات آتی و روشن شدن این مساله و رفع این ایراد شورای نگهبان موکول شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.