کد خبر : 2932
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 آبان 1397 - 14:55

بررسی حقابه زیستی رودخانه بالخلو در شورای حفاظت منابع آب اردبیل

بررسی حقابه زیستی رودخانه بالخلو در شورای حفاظت منابع آب اردبیل

جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان اردبیل با موضوع حقابه زیستی رودخانه بالخلو تشکیل شد. به گزارش گشت و گذار، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت حقابه زیستی رودخانه ها و تالاب ها و اختصاص حقابه مورد نیاز رودخانه ها برای تداوم حیات زیستمندان آبزی، موضوع حقابه زیستی رودخانه


جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان اردبیل با موضوع حقابه زیستی رودخانه بالخلو تشکیل شد.

به گزارش گشت و گذار، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت حقابه زیستی رودخانه ها و تالاب ها و اختصاص حقابه مورد نیاز رودخانه ها برای تداوم حیات زیستمندان آبزی، موضوع حقابه زیستی رودخانه بالخلو در جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان مطرح شد.

رامین جمشیدی افزود: حفظ کیفیت آب رودخانه جهت حفظ توان خودپالایی آن، حفظ حیات جانداران رودخانه به ویژه ماهی ها، بهره مندی از زیبایی های رودخانه و حاشیه آن برای جذب گردشگر به حفظ جریان آب رودخانه بستگی دارد.

جمشیدی با اشاره به اینکه این رودخانه در سال های گذشته زیستگاه دائمی پستانداران آبزی نظیر سمور آبی و زیستگاه فصلی پرندگان مهاجر بوده است خواستار رعایت الزامات زیست محیطی در اجرای پروژه های عمرانی شهرداری و جلوگیری از دخل و تصرف در حریم رودخانه شد.

وی گفت: منابع آلاینده رودخانه شامل منابع آلاینده شهری و روستایی به ویژه تخلیه فاضلاب خانگی به رودخانه، منابع آلاینده تولیدی و صنعتی، منابع آلاینده کشاورزی و پساب آب های گرم معدنی است و با توجه به اهمیت موضوع عاملان آلودگی رودخانه به مراجع قضایی معرفی می شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.