برگزاری تورهای گردشگری در دهه فجر

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: امسال طرح «بهار آزادی، راهیان نور انقلاب» در ایام دهه مبارک فجر در ۳۵۲ محله تهران برگزار می‌شود.

به گزارش گشت و گذارنیوز، از روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران؛ امیر قاسمی در سومین جلسه هم‌اندیشی مدیران گردشگری مناطق ۲۲گانه شهر تهران که در باغ نگارستان به میزبانی شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد، با اشاره به اقدامات و برنامه‌های این ستاد به مناسبت دهه مبارک فجر گفت: امسال با همت مناطق ۲۲گانه شهرداری تهران برنامه‌های دهه فجر متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب طی این چند دهه به خوبی به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

وی اظهار داشت: امسال طرح بهار آزادی، راهیان نور انقلاب به مناسبت دهه مبارک فجر در ۳۵۲ محله شهر تهران اجرایی می شود و تورهای گردشگری در اماکن مرتبط با انقلاب و پیشرفت توسط تمام محلات برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون در برخی از محلات تهران ستادهای مردمی دهه فجر تشکیل شده، افزود: در این ایام نشست‌های تخصصی انقلاب، تاریخ شفاهی محلات در انقلاب، نمایشگاه عکس‌های تهران در دوره انقلاب اسلامی، موزه‌گردی و همچنین شب سپید موزه‌ها در مناطق ۲۲گانه اجرایی خواهد شد.

قاسمی با تاکید بر اینکه جاذبه‌های گردشگری می‌توانند منبع درآمد باشند، تصریح کرد: بدون تردید گردشگری در محلات هزینه دارد، اما برای اقشار خاص می‌تواند به صورت رایگان نیز برگزار شود. راهنمایان تورها می‌توانند از اجرای طرح گردشگری محلات شهر تهران درآمدزایی داشته باشند.

قاسمی در ادامه با بیان اینکه شعار ستاد گردشگری شهرداری تهران؛ گردشگری ارزان است، گفت: باید اقداماتی انجام شود که قیمت گردشگری کاهش یابد و در سبد معیشتی خانوارها قرار گیرد. گردشگری باید به سمتی هدایت شود که خدمات آن برای عموم جامعه ارزان شود.

تهران

اکران جاذبه‌های گردشگری شهر تهران

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران به اکران پویش ایران ما در فضاهای شهری پایتخت اشاره کرد و گفت: به زودی تصاویر جاذبه‌های گردشگری شهر تهران با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران در فضاهای شهری پایتخت اکران می‌شود و اکران این تصاویر می‌تواند در راستای توسعه و معرفی بیشتر جاذبه‌های گردشگری پایتخت بسیار موثر باشد.

قاسمی اظهار داشت: همه پتانسیل و ظرفیت‌های حوزه گردشگری باید برای تبدیل تهران به عنوان مقصد گردشگری و تحقق شعار تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام استفاده شوند.

در این جلسه خانم متین مسئول امور موزه ها و ثبت ناملموس میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان تهران در راستای ارتقای دانش گردشگری و بحث میراث ناملموس شامل آداب و رسوم، باورها و هنرهای دستی و… مباحثی را مطرح تا مدیران مناطق ۲۲گانه شهر تهران بتوانند با آشنایی بیشتری نسبت به ثبت آثار ناملموس در مناطق اقدام کنند.

منبع: ایرنا