بودجه گردشگری سلامت مناطق آزاد 17 درصد افزایش یافت

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از افزایش ۱۷ درصدی بودجه حوزه گردشگری سلامت مناطق آزاد خبر داد.

گشت و گذارنیوز: محمد فرزاد میرزایی قلعه، در نشست توسعه گردشگری سلامت مناطق آزاد که با حضور معاونین وزارتخانه‌های بهداشت، گردشگری و آموزش و پرورش برگزار شد با اعلام این خبر گفت: امید است در ابلاغ نهایی بودجه ۱۴۰۲ سهم گردشگری سلامت به ۲۵ درصد برسد.

میرزایی افزود: گردشگری سلامت که محل تقارن دو صنعت پول‌ساز است و ریشه تاریخی به وسعت تمدن بشر دارد در چند دهه اخیر به دلیل فراگیر شدن تکنولوژی‌های حوزه ارتباطات به اوج خود رسیده است و همچنین این نوع گردشگری را به دلیل ارتباط با جان و روح انسان مهمترین نوع گردشگری است.

وی گفت: این نوع از گردشگری یکی از مهمترین راهبردهای دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد برای جذب سرمایه و درآمد ارزی برای کشور است چرا که بستر توسعه گردشگری سلامت بخصوص در حوزه گردشگری درمانی در مناطق آزاد به چند دلیل از جمله مرزی بودن این مناطق، پیوست فرهنگی با همسایگان، زیرساخت‌های اولیه مناسب و قوانین گمرکی و البته تردد راحت مسافران، بسیار مناسب بوده و در تلاش هستند با تشکیل کنسرسیوم گردشگری سلامت میان سازمان‌های مختلف عملیاتی شدن چند پروژه ملی با سرمایه گذاری سرمایه گذاران بین المللی را فراهم آورند.

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه نشست بر همکاری بین دستگاهی تاکید کرد و از مدیران وزارتخانه‌های مختلف جهت حضور و کمک به توسعه و رونق گردشگری مناطق آزاد دعوت به عمل آورد.
منبع: خبرگزاری مهر