کد خبر : 3963
تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 آذر 1397 - 12:01

بیشترین نیاز را به اطلاع‌رسانی هواشناسی داریم

بیشترین نیاز را به اطلاع‌رسانی هواشناسی داریم

مدیر شبکه آموزش ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در حوزه هواشناسی کشاورزی گفت: الان فصلی است که ناپایداری به اوج رسیده و بیشترین نیاز را به اطلاع‌رسانی هواشناسی داریم. به گزارش گشت و گذار مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترکی با رئیس سازمان هواشناسی و معاون وزارت جهاد کشاورزی گفت: ما پیش‌بینی مناسب هواشناسی


مدیر شبکه آموزش ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در حوزه هواشناسی کشاورزی گفت: الان فصلی است که ناپایداری به اوج رسیده و بیشترین نیاز را به اطلاع‌رسانی هواشناسی داریم.

به گزارش گشت و گذار مدیر شبکه آموزش سیما در نشست مشترکی با رئیس سازمان هواشناسی و معاون وزارت جهاد کشاورزی گفت: ما پیش‌بینی مناسب هواشناسی به مردم ارائه نمی‌کردیم و مردم با سرمازدن درختان گاه ناگزیر باید درختان را از ریشه قطع می‌کردند.

مسعود احمدی افزادی افزود: با مشکلات فراوان به غرب اصفهان آب داده شد، با آبی که به سختی فراهم شد چگونه برخورد کردیم؟ غرقابی. فقر فکری و فرهنگی باعث شده مردم ندانند چگونه برخورد کنند. ما در رسانه مقصریم و دستگاه ذیربط مقصر است و خود مردم هم مقصرند.

وی ادامه داد: الان بیش از ۴۸ ساعت است که آب یزد قطع است و از این سو تعداد زیادی کشاورز مشکل آب دارند. راه حل مشکل آب ایران چیست؟

مدیر شبکه آموزش سیما با بیان اینکه مردم آموزش لازم را ندیده‌اند گفت: ما انفجار اطلاعات را به اشتباه به ورود اطلاعات تعبیر می‌کنیم. اما این چنین نیست. مردم احساس سیری می‌کنند اما درواقع گرسنه کاملند. گرسنگی اطلاعات ویژگی عصر جدید در دنیای انفجار اطلاعات است. جامعه با شبه اطلاعات احساس پر شدگی می‌کند در حالی که گرسنه است.

احمدی افزادی تأکید کرد: اگر به سمت مثلث میل نیاز مصلحت برویم و مصلحت‌ها را تبدیل به نیاز کنیم و نیازها را در قالب میل به مردم بدهیم حتماً استقبال می‌کنند. الان هواشناسی نیازی است که به میل برای مردم تبدیل شده است.

وی ادامه داد: صبح و ظهر و شب مردم هوا را چک می‌کنند و شب هم برنامه کارشناس هواشناسی را نگاه می‌کنند. ما می‌توانیم نیاز کشاورزان خودمان را به میل تبدیل کنیم. نرم‌افزار جدید را به کار بگیریم. سواد رسانه‌ای که فراگیر شده به ما اجازه می‌دهد کارهای نو بکنیم.

افزادی تأکید کرد: الان فصلی است که ناپایداری به اوج رسیده و بیشترین نیاز را به اطلاع‌رسانی هواشناسی داریم گفت: ما به عنوان شبکه هفت سیما با شعار مردم آموزش مهارت این آمادگی را داریم و پوشش ۹۷ درصدی جمعیتی داریم. زمینه بسیار خوبی وجود دارد و امیدوارم که از این نشست استفاده بهینه را ببریم تا سریعاً پای عمل برویم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.