کد خبر : 44081
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 اسفند 1399 - 12:04

تاکید بر پیگیری مصوبات کارگروه مد و لباس از سوی نهادهای عضو

تاکید بر پیگیری مصوبات کارگروه مد و لباس از سوی نهادهای عضو

جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کارگروه، درساختمان معاونت امور هنری برگزار شد. به گزارش گشت و گذار، جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کارگروه، صبح سه شنبه ۱۲


جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کارگروه، درساختمان معاونت امور هنری برگزار شد.

به گزارش گشت و گذار، جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کارگروه، صبح سه شنبه ۱۲ اسفندماه درساختمان معاونت امور هنری برگزار شد.

در این جلسه سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری و رئیس کارگروه مد و لباس کشور، مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه، پویا محمودیان؛ معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ابوالقاسم شیرازی؛ رئیس انجمن اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، صنعت و معدن و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

در این جلسه مقرر شد جلسات کارگروه مد و لباس کشور با حضور اعضای کارگروه، به طور مستمر هر سه ماه یکبار برگزار شود و نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای عضو کارگروه، تکالیف و وظایف دستگاه خود را براساس مصوبات کارگروه پیگیری و اجرایی کنند.

سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: براساس قانون ساماندهی مد و لباس مصوب سال ۱۳۸۵، کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور تشکیل شد و دبیرخانه کارگروه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد شد. بنابراین دستگاه‌ها و نهادهای عضو کارگروه موظفند موضوع و مصوبات را در دستگاه خود پیگیری کنند.

حسینی افزود: تقویت نهادهای خصوصی از اولویت‌ها و مفروضات معاونت امور هنری است؛ اما واگذاری و تفویض مسؤولیت‌ها به معنی انحصار امور در یک بخش نیست.

حسینی در ادامه گفت: در کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ساماندهی طراحی مورد نظر است و ضرورت دارد که حوزه طراحی، محور برنامه‌های کارگروه باشد. در این جلسه، مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گزارشی از فعالیت‌های کارگروه در یک سال گذشته و جشنواره‌ای حوزه مد و لباس ارائه کرد. نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز گزارشی از تکالیف دستگاه‌های خود براساس مصوبات کارگروه ارائه کردند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.