کد خبر : 4204
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 آذر 1397 - 10:29

تبعات کمبود بودجه بیمه سلامت/ پرداخت ها با ۱۶ ماه تاخیر

تبعات کمبود بودجه بیمه سلامت/ پرداخت ها با ۱۶ ماه تاخیر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، نسبت به تبعات کمبود بودجه بیمه سلامت در سال ۹۸ هشدار داد و گفت: اگر بودجه واقعی دیده نشود، زمان پرداخت بدهی ها از ۳ ماه به ۱۶ ماه خواهد رسید. به گزارش گشت و گذار، طاهر موهبتی، شنیده‌ها از بودجه سال ۹۸ بیمه سلامت را نگران کننده دانست و


مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، نسبت به تبعات کمبود بودجه بیمه سلامت در سال ۹۸ هشدار داد و گفت: اگر بودجه واقعی دیده نشود، زمان پرداخت بدهی ها از ۳ ماه به ۱۶ ماه خواهد رسید.

به گزارش گشت و گذار، طاهر موهبتی، شنیده‌ها از بودجه سال ۹۸ بیمه سلامت را نگران کننده دانست و افزود: اگر بودجه مناسبی برای بیمه سلامت در نظر گرفته نشود، سال آینده با ۶ تا ۷ هزار میلیارد تومان کسری مواجه خواهیم شد که این کسری با کسری سال‌های قبل به ۱۳ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. بارها بر این موضوع تاکید کرده ایم که بودجه باید واقعی دیده شود تا شاهد تاخیرهای گذشته نباشیم.

وی تاکید کرد: طبق قانون برنامه ششم بودجه باید ۲۰ درصد افزایش یابد. تاخیر سازمان بیمه سلامت در پرداختی‌ها اکنون به طور میانگین به ۳ ماه رسیده که اگر به این موضوع توجه نشود شک نکنید که این میزان به ۱۶ ماه خواهد رسید. نباید به مرحله‌ای برسیم که انتشار اوراق تنها راه خروج از بحران‌ها باشد بلکه یک بار برای همیشه بودجه واقعی برای این بخش در نظر گرفته شده و بدهی‌ها به روز شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت حوزه سلامت را حوزه پیچیده اجتماعی دانست که در شرایط سخت اقتصادی بسیار متفاوت خواهد بود.

وی افزود: امنیت و سلامت دو مقوله مهم هستند. در واقع اهمیت بحث امنیت در این است که ریشه در سلامت مردم دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.