کد خبر : 2907
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 آبان 1397 - 10:00

ترمیم ارگان های بدن با پزشکی بازساختی/حمایت از بیماران سوختگی

ترمیم ارگان های بدن با پزشکی بازساختی/حمایت از بیماران سوختگی

دبیر علمی چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، خواستار پوشش بیمه‌ای محصولات مهندسی بافت شد. به گزارش گشت و گذار، علی صمدی کوچکسرائی، در آستانه برگزاری چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای پزشکی بازساختی در این کنگره، گفت: ترمیم ارگان‌های بدن از طریق


دبیر علمی چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، خواستار پوشش بیمه‌ای محصولات مهندسی بافت شد.

به گزارش گشت و گذار، علی صمدی کوچکسرائی، در آستانه برگزاری چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای پزشکی بازساختی در این کنگره، گفت: ترمیم ارگان‌های بدن از طریق پزشکی بازساختی در ارگان‌های غیر از پوست و استخوان در مرحله تحقیقاتی بوده و در برخی بخش‌ها همچون دستگاه گوارش کارآزمایی بالینی آن در حال انجام است.

وی اظهار داشت: این کنگره ۲۶ تا ۲۸ آبان ۹۷ در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

صمدی کوچکسرائی افزود: ترمیم ارگان‌های بدن به ویژه پوست، ‌استخوان، قلب، عروق و اعصاب از طریق پزشکی بازساختی از جمله موضوعات مورد بحث در این کنگره است.

دبیر علمی چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران ادامه داد: امروزه موفقیت در حوزه ترمیم ارگان‌های بدن بیشتر در پوست و استخوان بوده، این مسئله در دنیا و کشور ما نیز مطرح است. البته فرآورده‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که در حوزه بالین مورد استفاده قرار گرفته است.

وی در ادامه به موضوع ترمیم پوست و استخوان از طریق پزشکی بازساختی اشاره کرد و گفت: در حوزه پوست و استخوان، به رغم موفقیت‌های حاصل شده، قیمت‌ محصولات استخوانی و پوستی بسیار بالا بوده و این مسئله مشکلات زیادی را برای بیماران به همراه دارد. همچنین این محصولات تحت پوشش بیمه نیست و باید راه‌حل‌های اساسی در این زمینه اجرایی شود.

دبیر علمی چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران، با عنوان این مطلب که بیماران دچار سوختگی و زخم‌های مزمن نیاز به ترمیم پوست دارند و حمایت‌های مادی به ویژه در بیماران نیازمند امری ضروری است اشاره نمودند. ترمیم استخوان در برخی از بیماران نیز از طریق استخوان اجسادی که اهدا می‌شود صورت می‌گیرد و البته برخی از محصولات نیز فرآورده‌های صناعی هستند که توسط برخی شرکت‌ها تهیه می‌شوند.

صمدی کوچکسرائی گفت: در چهارمین کنگره پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی جدیدترین دستاوردها و فناوری‌های نوین در این زمینه مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.