تصویب تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت گردشگری

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی از تصویب پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت گردشگری خبر داد و گفت: با تدوین اساسنامه به صورت موثر از سرمایه گذاران حمایت می شود.

گشت و گذارنیوز: علی اصغر شالبافیان شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این همایش با هدف رفع موانع در مسیر سرمایه گذاران و تعیین تکلیف پیگیری‌های موافقت اصولی برگزار شده است.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر تسریع صدور مجوزهای سرمایه گذاری گفت: این فرصت‌های سرمایه گذاری بی نام صادر می‌شود و یا امکان صادر شدن آن و شروع به کار سرمایه گذاران در کمترین زمان ممکن وجود خواهد داشت و در یک طیف متنوع گردشگری طبیعی، تفریحی و ساحلی قرار دارد.

شالبافیان با اشاره به موافقت با اعطای تسهیلات تبصره ۱۸ قانمیراث فرهنگیون بودجه افزود: منابع بسیار خوبی برای استان گیلان تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: دولت در قالب لایحه بودجه ۱۴۰۲ برای حمایت از سرمایه گذاران گردشگری در گام برداشته و پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از توسعه صنعت گردشگری مصوب شده است.

معاون وزیر میراث فرهنگی اضافه کرد: امیدواریم با تدوین اساسنامه این صندوق و شکل گیری آن بتوانیم به نحوه موثرتری به تشویق و حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری بپردازیم.