تعداد گردشگران ژاپن افزایش یافت

تعداد گردشگران ژاپن به صورت ماهانه به سطح قبل از کووید بازگشت.

گشت و گذار نیوز: گردشگران بیشتری در ماه اکتبر نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۹ قبل از همه‌گیری به ژاپن آمدند، توسعه‌ای که پس از کاهش آن در تابستان از اقتصاد حمایت می‌کند.

سازمان ملی گردشگری ژاپن گزارش کرد که تعداد گردشگران حدود ۲.۵۲ میلیون نفر بود، در حالی که در اکتبر ۲۰۱۹ تقریباً ۲.۵۰ میلیون نفر ثبت شد.

گردشگری یکی از معدود نقاط روشن در بهبود اقتصادی ژاپن بوده است. هزینه‌های گردشگران خارجی به ژاپن در سه ماهه منتهی به سپتامبر از سطح قبل از همه‌گیری فراتر رفت زیرا کاهش ارزش ین در سال جاری قدرت خرید آنان را افزایش داد.

افزایش در گردشگری نمونه‌ای از این مورد است که چگونه ین ضعیف به اقتصاد کمک کرده است. از سوی دیگر، ضعف ارز، هزینه‌های واردات را برای خریداران و شرکت‌های داخلی افزایش داده است و به تورم دامن می‌زند.

در سال جاری تاکنون، ین در برابر دلار آمریکا حدود ۱۳ درصد و در برابر یورو حدود ۱۴ درصد کاهش یافته که ظرفیت هزینه‌ گردشگران خارجی را افزایش داده است.

اقتصاد ژاپن در سه ماهه سوم بیش از حد انتظار کاهش یافت و به‌طور سالانه ۲.۱ درصد نزول کرد که عمدتاً به دلیل کاهش مخارج تجاری، مصرف ضعیف و عقب‌نشینی ناشی از صادرات خالص بود. جهش بیشتر گردشگری در این سه ماهه می‌تواند به این کشور کمک کند تا از رکود جلوگیری کند.

تعداد گردشگران از کره جنوبی در ماه اکتبر ۶۳۱ هزار و ۱۰۰ نفر بود که بیش از سه برابر آمار قبل از همه‌گیری است. گردشگران از تایوان، سنگاپور و ایالات‌متحده نیز در اکتبر ۲۰۱۹ سطح گذشته مربوط به خود را شکست دادند.
منبع: ایسنا