کد خبر : 4237
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 آذر 1397 - 15:46

تغییرات هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی به نفع بازی‌سازان است

تغییرات هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی به نفع بازی‌سازان است

کریمی‌قدوسی می‌گوید: تغییرات اساسی در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی که هزینه تشریفات کاسته شده و به جوایز اختصاص پیدا کرده، به نفع بازی‌سازان است. به گزارش گشت و گذار، نشست خبری هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران، امروز ۱۳ آذرماه با حضور حسن کریمی‌قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و محمد حاجی‌میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازی‌های


کریمی‌قدوسی می‌گوید: تغییرات اساسی در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی که هزینه تشریفات کاسته شده و به جوایز اختصاص پیدا کرده، به نفع بازی‌سازان است.

به گزارش گشت و گذار، نشست خبری هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران، امروز ۱۳ آذرماه با حضور حسن کریمی‌قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و محمد حاجی‌میرزایی دبیر هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی، در بنیاد بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

کریمی‌قدوسی در ابتدا گفت: رویکرد بنیاد بازی‌های رایانه‌ای در بحث تولید محصولات در داخل است و امسال تقریبا تمام موضوعات و رویدادها را بر محور تولید داخل برنامه‌ریزی کردیم. اتفاقی همانند رویداد همگرا، جشنواره لیگ و دیگر جشنواره‌ها. همچنین سعی کردیم از لحاظ اقتصادی اتفاقات خوبی در جشنواره امسال رخ خواهد داد. نوع برگزاری تغییر کرده و هزینه‌ها در تشریفات کاسته شده و به جوایز اختصاص پیدا کرده است و این امر به نفع بازی‌سازان خواهد بود.

او ادامه داد: با توجه به تشکیل اعضای شورای سیاست‌گذاری این جرئت را پیدا کردیم که به استقبال تغییرات اساسی برویم، نوع ژانربندی‌ها، دستاوردها بازی سال و جوایزها همه نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر شده‌اند. سعی کردیم با نگاه انتقادی‌تر جشنواره را برگزار کنیم که این امر در همه ابعاد و زوایای جشنواره مشهود است، همچنین داوری‌ها متشکل از منتقدان و بازی‌سازان است.

تغییر ساختار جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته

محمد میرزایی دبیر هشتمین جشنواره در ادامه این نشست خبری گفت: تشکیل شورای سیاست‌گذاری از اقشار مختلف بوده که متشکل از پلتفرم‌های موبایل، پی‌سی و رسانه‌ها از همه ژانر هستند و دعوت شدند تا نظرات خودشان را بیان کنند. البته برخی از افراد تیم را ترک کردند در نهایت با ۱۱عضو ثابت برای بحث انتخاب داوری‌ها به همکاری با آنان ادامه دادیم.

او ادامه داد: تصمیم شورای سیاست‌گذاری بر کاسته شدن برخی از آیتم‌ها بود، در ساختار داوری هم سعی کردیم ۵۰ درصد داوران از بازی‌سازان و ۵۰ درصد دیگر از منتقدان باشند و از مهم‌ترین خبرها در این است که تنها بازی‌های منتشر شده داوری خواهند شد.

دبیر هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران اظهار کرد: سعی داریم امسال جشن کوچکی در اختتامیه برگزار کنیم و هزینه اختتامیه سنگین را به جوایز اختصاص دادیم به عنوان مثال پارسال جایزه بازی سال ۱۰میلیون تومان بود اما امسال به ۱۰۰ میلیون تغییر کرده است، در بخش دستاوردها از دو میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان تغییر کرده و در بخش مردمی از یک میلیون تومان به ۱۵میلیون و بخش ژانرها از یک میلیون به ۱۵ میلیون رسیده است.

او درباره بخش‌های اصلی جشنواره گفت: ۳بخش اصلی دستاوردها، بازی‌سال، بهترین‌ ژانرها و بخش مردمی است که داوری در این زمینه‌ها صورت می‌گیرد در بخش ژانرها که به صورت «آکادمی» جشنواره برگزار می‌شود از دو بخش تشکیل شده تمام تیم‌ها و شرکت‌ها که از بنیاد جایزه غزال گرفته‌اند در این آکادمی حضور دارند البته اشخاص حقیقی هم در این آکادمی می‌تواند حضور داشته باشد. یکی شدن غزال و کاراکتر جشنواره از دیگر تغییرات جشنواره بود.

میرزایی درباره تغییر نام جشنواره اظهار کرد: جشنواره گذشته به عنوان بازی‌ رایانه‌ای برگزار می‌شد که به جشنواره بازی‌های ویدئویی تغییر نام داد. همچنین قرار است در اختتامیه فقط بازی‌سازانی که آثارشان به مرحله نهایی راه پیدا می‌کند، حضور خواهند داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.