کد خبر : 2371
تاریخ انتشار : شنبه 5 آبان 1397 - 18:49

تقویت دیپلماسی اقتصادی در دستور کار دژپسند است

تقویت دیپلماسی اقتصادی در دستور کار دژپسند است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی از چالش های پیشروی وزارت اقتصاد مطلع است و تقویت دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار دارد. به گزارش گشت و گذار محسن علیجانی زمانی در جلسه علنی امروز و در موافقت با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: اقتصاد ما


نماینده مردم تهران در مجلس گفت: وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی از چالش های پیشروی وزارت اقتصاد مطلع است و تقویت دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار دارد.

به گزارش گشت و گذار محسن علیجانی زمانی در جلسه علنی امروز و در موافقت با وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، اظهار داشت: اقتصاد ما مشکلات زیادی دارد که متولی اصلی چاره‌اندیشی برای آن وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی نباید با فشارهای مالیاتی بر اقشار کم درآمد و تولیدکنندگان بر مشکلات اقتصادی اضافه کرد، گفت: قطعاً برای برون‌رفت از مشکلات فعلی اقتصادی به مدیری پاکدست، متعهد و متخصص نیازمندیم که آقای دژپسند مدیری با کارنامه خوب در این زمینه است و از سوی دیگر فردی خوش فکر و خلاق در زمینه اقتصادی است.

علیجانی تصریح کرد: دژپسند به خوبی از چالش های پیش روی وزارت امور اقتصادی و دارایی مطلع است و راهکارهای بسیار خوبی در برنامه های خود برای حل آنان آورده است.

وی با اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در برنامه های آقای دژپسند راهکارهایی برای رفع مشکلات تحریم، بهبود فضای کسب و کار، ارتقای تولید ملی، توسعه زیرساخت های تولیدی، تقویت صادرات غیرنفتی و تقویت دیپلماسی اقتصادی دیده می شود.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: همچنین در برنامه های این وزیر پیشنهادی، پیاده‌سازی نظام جامع مالیاتی و سیاست خوداظهاری مالیاتی در راستای بهبود فضای اقتصادی کشور و ارتقاء نظام مالیاتی دیده شده است.

علیجانی با اشاره به اینکه کاهش تصدی‌گری دولت و تقویت شورای رقابت و خصوصی‌سازی از جمله برنامه های دژپسند است، اظهار داشت: دژپسند به دنبال اصلاح ساختاری در بانک ها و منع آنان از بنگاهداری است و توجه ویژه ای به ساماندهی بیمه ها و گمرک ها دارد.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه ما به لحاظ منابع طبیعی و انسانی در شرایط بسیار خوبی هستیم اما از لحاظ ساختاری مشکلاتی داریم، خاطرنشان کرد: فشارهای ناشی از تحریم بر این نارسایی ها افزوده است که حل این بحران ها و رونق تولید ملی، جزء سیاست های این وزیر پیشنهادی دولت است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.