کد خبر : 34603
تاریخ انتشار : یکشنبه 23 شهریور 1399 - 13:15

تلاش برای مهارت‌افزایی کودکان، گفت‌وگوی خانواده و تاب‌آوری

تلاش برای مهارت‌افزایی کودکان، گفت‌وگوی خانواده و تاب‌آوری

تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و کانون پرورش فکری به منظور افزایش همکاری‌ها با هدف آموزش مهارت‌های زندگی در حوزه کودکان و نوجوانان امضا شد. به گزارش گشت و گذار، طی این تفاهم‌نامه که در هفت ماده تنظیم شده، قرار است آموزش‌های مرتبط با موضوع مهارت‌های زندگی، گفت‌وگوی ملی


تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و کانون پرورش فکری به منظور افزایش همکاری‌ها با هدف آموزش مهارت‌های زندگی در حوزه کودکان و نوجوانان امضا شد.

به گزارش گشت و گذار، طی این تفاهم‌نامه که در هفت ماده تنظیم شده، قرار است آموزش‌های مرتبط با موضوع مهارت‌های زندگی، گفت‌وگوی ملی خانواده‌ها و تاب‌آوری در مراکز فرهنگی‌هنری و مرکز مجازی کانون برای مربیان و اعضای این مجموعه انجام شود.

این تفاهم‌نامه بین معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ به امضا رسید.

در این مراسم فاضل نظری مدیرعامل کانون گفت: مقوله مهارت‌های زندگی از جنس مقوله‌هایی است که احتیاج به یک هم‌افزایی عمومی در سال‌های مختلف دارد. با این حال در شرایط موجود، اقدامِ ناگزیری است که باید توجه شود.

مدیرعامل کانون افزود: کانون آمادگی دارد با توجه به بضاعت، تجربه‌ها و عمق نفوذی که در بین مخاطبان کودک و نوجوان دارد و مورد اقبال خانواده‌ها نیز هست، در راستای توسعه مشارکت فارغ از هرگونه نگاه سیاسی یا زودگذر به مقوله، خدمت‌رسانی کند.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه این نشست گفت: موضوع خانواده و تحکیم آن موضوعی فرابخشی است و ما با همکاری وزارت‌خانه‌هایی مانند آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری بحث اختلال ارتباطی و افزایش مهارت‌های ارتباطی و مهارت‌های زندگی در خانواده را در قالب طرح گفت‌وگوی ملی خانواده پیگیری می‌کنیم.

معصومه ابتکار افزود: در تکمیل این تصویر خوشحالیم که با توجه به ظرفیت‌ها و ریشه‌هایی که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد با این مجموعه همکاری می‌کنیم و به‌دنبال موضوع مهم مهارت‌های زندگی و رفتاری در کودکان و نوجوانان از این راه، آموزش مربیان، توجه به جوامع پرآسیب و تاکید بر روی مهارت‌هایی که به انسجام درونی خانواده می‌انجامد، هستیم و امیدواریم در زمینه تاب‌آوری بتوانیم کارهای خوبی با کانون انجام دهیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.