تلفیق نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری در بهمن امسال

امسال، سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی ایران همزمان با شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران برگزار می شود.

به گزارش گشت و گذارنیوز، سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی ایران با حضور فعالان صنایع‌دستی، تولیدکنندگان، صادرکنندگان، پیشکسوتان و دانشجویان از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

در این دوره از نمایشگاه رویکرد حمایت از فعالان و تولیدکنندگان تقویت شده و امکانات بیشتری برای تولیدکنندگان به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار فراهم می شود. به‌نحوی که در برابر نمایشگاه سال گذشته که حدود ۱۰ استان نزدیک به ۳۰ غرفه را در ۳۶۰ متر مربع و هنرمندان درجه یک در ۱۳۰۰ متر مربع به‌طور رایگان در اختیار داشتند، امسال این میزان به حدود ۱۸۰۰ متر مربع برای استان‌های کشور جهت بازاریابی و توسعه فروش رسیده و تمامی استان‌ها نیز در آن سهیم هستند.

در زمینه فعالیت‌های ترویجی ضمن هم‌افزایی با پژوهشکده هنرهای سنتی با دعوت از هنرمندان نوآور و نام‌آور برای معرفی و انتقال دانش و تولید زنده آثار توسط ۲۵ نفر از هنرمندان کشور در فضایی رایگان به وسعت ۱۱۰۰ متر مربع ترویج فرهنگ مصرف صنایع‌دستی و نمایش جذابیت‌های آن در دستور کار بوده است.

همچنین «پژوهشگاه رنگ»، بخش‌های خصوصی فعال در بسته‌بندی صنایع‌دستی»، «پارک علم و فناوری» و «شرکت پست ایران» نیز در این نمایشگاه حضور دارند تا دیدگاه‌های نوین در حوزه تولید و توزیع صنایع‌دستی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

نشست‌های هم‌اندیشی پیشکسوتان درجه ۱ و ۲ هنری و «مراسم تقدیر از کارآفرینان برتر ملی در زمینه صنایع‌دستی» نیز از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

منبع: مهر