کد خبر : 4142
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 آذر 1397 - 20:22

تهیه بودجه مبتنی بر عملکرد در ۵۶۰دستگاه‌ اجرایی

تهیه بودجه مبتنی بر عملکرد در ۵۶۰دستگاه‌ اجرایی

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبار ۵۹ درصد دستگاه‌ها در لایحه بودجه سال آینده مبتنی بر عملکرد تهیه شده است. به گزارش گشت و گذار به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد در ۲۵ اداره‌کل ۳۱ استان و در مجموع ۷۷۵ اداره‌ کل مستقر شده و

بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبار ۵۹ درصد دستگاه‌ها در لایحه بودجه سال آینده مبتنی بر عملکرد تهیه شده است.

به گزارش گشت و گذار به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد در ۲۵ اداره‌کل ۳۱ استان و در مجموع ۷۷۵ اداره‌ کل مستقر شده و فقط سازمان بازرسی کل کشور از این امر مستثنی است.

۷۰درصد از این نظام بودجه‌ریزی در پایان سال ۹۶ انجام نشد که بالغ بر ۶۵۷ دستگاه و ردیف بودند؛ آنچه در سال ۹۷ انجام شده ۳۰ درصد از اقدامات مبتنی بر ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه است که توسط ۲۸۸ دستگاه و ردیف به اجرا درآمده و ۱۱ درصد دستگاه‌ها شامل ۹۷ دستگاه و ردیف همچنان باقی مانده‌اند.

برای لایحه بودجه سال ۹۸ نیز ۵۶۰ دستگاه و ردیف معادل ۵۹ درصد کار توانسته‌اند مبتنی بر عملکرد و قیمت تمام‌شده بودجه خود را تهیه و در اختیار این سازمان قرار دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.