کد خبر : 2496
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 آبان 1397 - 2:39

تورم خانوارهای شهری به ۳۲ درصد رسید

تورم خانوارهای شهری به ۳۲ درصد رسید

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تورم خانوارهای شهری به ۳۲ درصد رسیده که بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (٣٩.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٢۶.١ درصد) است. به گزارش گشت و گذار به نقل از مرکز آمار ایران، در مهرماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای


بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تورم خانوارهای شهری به ۳۲ درصد رسیده که بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (٣٩.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٢۶.١ درصد) است.

به گزارش گشت و گذار به نقل از مرکز آمار ایران، در مهرماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ١۴۴.١ رسید که نسبت به ماه قبل ٧.١ درصد افزایش نشان می ­دهد.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٩.۵ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان قم با ۵.٠ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٣٢.٨ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (٣٩.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٢۶.١ درصد) است. یعنی خانوارهای ساکن استان ایلام به طور متوسط ٧.١ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان کرمان به طور متوسط ۶.٧ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به مهر ١٣٩۶ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ١٣٩٧ برای خانوارهای کشور به عدد ١٣.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان لرستان (١۶.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ کرمان (١٠.۴ درصد) است.

شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در مهر ماه ۶.٢ درصد است که نسبت به ماه قبل یک واحد درصد افزایش نشان می ­دهد.

خانوارهای شهری

در مهر ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ١۴٣.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۶.٨ درصد افزایش نشان می­ دهد.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ٩.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان فارس با ۴.۴ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٣٢.۴ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام (۴٠.۶ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٢۵.۵ درصد) است، یعنی خانوارهای شهری ساکن استان ایلام به طور متوسط ٨.٢ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای شهری ساکن استان کرمان به طور متوسط ۶.٩ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به مهر ١٣٩۶ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده ­اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ١٣٩٧ برای خانوارهای شهری به عدد ١٣.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان همدان (١٧.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان یزد (١١.٠ درصد) است.

شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در مهر ماه ۶.٣ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.٣ واحد درصد افزایش نشان می­ دهد.

خانوارهای روستایی

در مهر ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ۴۶.٨١ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٨ درصد افزایش نشان می دهد.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان­ خراسان شمالی با ١٢.۵ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ۵.٣ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل خانوارهای روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٣۵.٣ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای روستایی مربوط به استان کردستان (۴٣.١ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٢٧.۵ درصد) است، یعنی خانوارهای روستایی ساکن استان کردستان به طور متوسط ٧.٨ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای روستایی ساکن استان کرمان به طور متوسط ٧.٨ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به مهر ١٣٩۶ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به مهر ماه ١٣٩٧ برای خانوارهای روستایی کشور به ١٣.٠ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان چهارمحال وبختیاری (١۶.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (٨.٠ درصد) است.

شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان ها در مهر ماه ٨.٣ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.۴ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.