کد خبر : 1568
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 مهر 1397 - 17:22

توزیع و فروش صنایع دستی سمنانی‌ها در قطار تهران-مشهد

توزیع و فروش صنایع دستی سمنانی‌ها در قطار تهران-مشهد

صنایع دستی سمنانی ها در قطارهای تهران مشهد از اول آبان ماه به معرض نمایش و فروش گذاشته می شود در صورت استقبال از این طرح، کوپه ای دائمی برای این منظور در نظر گرفته خواهد شد. محمد جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان به گشت و گذار گفت: به دنبال این هستیم تا تولیدات


صنایع دستی سمنانی ها در قطارهای تهران مشهد از اول آبان ماه به معرض نمایش و فروش گذاشته می شود در صورت استقبال از این طرح، کوپه ای دائمی برای این منظور در نظر گرفته خواهد شد.

محمد جهانشاهی مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان به گشت و گذار گفت: به دنبال این هستیم تا تولیدات صنایع دستی سمنان بازار فروش داشته باشند به همین دلیل با شرکت های مختلفی وارد مذاکره شده ایم از جمله با اسکانیا و دراین ارتباط صنعتگران ۲۵۰ میلیون تومان اثر فروخته اند. می خواهیم تا دستگاههای دولتی نیز وارد حوزه خرید صنایع دستی شوند و بیش از یک میلیارد تومان بخش دولتی صنایع دستی خیداری کند. حتی جمعه بازارهای صنایع دستی روستایی را نیز تجربه کردیم و می خواهیم که در ورودی شهر سمنان نیز فروشگاه صنایع دستی ایجاد کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: می خواهیم از ظرفیت ریلی نیز استفاده کنیم در این باره با مسئولان قطارهای رجا صحبت شده تا فروشگاه صنایع دستی در قطار داشته باشیم شاید یکی از کوپه ها را به فروش محصولات صنایع دستی سمنان اختصاص دهیم اما باید این موضوع را امتحان کنیم و ببینیم چقدر مردم از این طرح استقبال می کنند. در حال حاضر در نظر داریم تا به صورت فروشگاه سیار در قطارها این محصولات را به نمایش و فروش بگذارد تا اگر استقبال شد یکی از کوپه ها را به این کار اختصاص دهیم. این طرح در قطارهای اتوبوسی تهران مشهد از آبان ماه اجرا می شود.

جهانشاهی ادامه داد: مسافران حدود ۶۰۰ کیلومتر از مسیر تهران مشهد را از سمنان می گذرند. ما می خواهیم تا مسافران مشهد در سبد سفرشان صنایع دستی سمنان را نیز داشته باشند. شاید بخشی از این محصولات دستبافته های استان سمنان باشد اما در هر حال باید بازارسنجی انجام گیرد. حتی با مدیر رجا و مسئول بازرگانی آنها نیز صحبت شده تا در ایستگاههای سمنان و شاهرود نیز فروشگاههایی به عرضه صنایع دستی سمنان بپردازند. ولی ما بیشتر در نظر داریم تا این محصولات به داخل کوپه های قطار برود و یا حتی کارگاه و ورکشاپ نیز داشته باشیم تا مسافر در اوقات فراغت خود در قطار بتواند ساخت یک محصول و هنر سنتی را نیز یاد بگیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.