ثبت جهش ۷۶ درصدی ترانزیت کالا در بنادر شرق هرمزگان

مدیربنادر و دریانوردی شرق هرمزگان، حجم ترانزیت در شش ماهه امسال از بنادر شرق استان را ۳۱هزار و ۸۹۷تُن اعلام کرد که این میزان ترانزیت در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته ۷۶درصد افزایش داشت.

گشت و گذار نیوز: به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی شرق هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی تختی بیان داشت: در این بازه زمانی مجموع عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شرق هرمزگان به یک میلیون ۱۹۴ هزار و ۵۵۷ تُن رسید.

وی ادامه داد: شش ماه امسال در بخش صادرات غیرنفتی ۶۸۷ هزار و ۱۸۲ تُن کالا به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده که نسبت به سال گذشته نه درصد افزایش به ثبت رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: این میزان صادرات در بخش نفتی نیز ۶۹ هزار ۸۸۲ تُن بوده که در این بخش ۴۹ درصد افزایش ثبت شد.

محمدحسینی تختی، مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا در بندر سیریک را نیز ۳۲ هزار و ۹۸ تُن با ۱۱۹ درصد افزایش اعلام کرد که از این میزان ۵۲۶ تُن مربوط به واردات است.

وی عمده کالای صادراتی را شامل میوه و تره بار، حبوبات و مصالح ساختمانی عنوان کرد و افزود: ۵۷۲ تن کالا از این بندر به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده که در این بخش نیز ۳۴۳ درصد افزایش ثبت شد.

بندر چندمنظوره سیریک با برخورداری از ۵۱ هکتار پسکرانه و حوضچه به مساحت ۳۵ هکتار، قرار است در سفر دور دوم رییس جمهور به هرمزگان به بهره برداری برسد.

این بندر (تجاری، صیادی و گردشگری) در فاصله ۱۸۰ کیلومتری از مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

بنادر شرق هرمزگان شامل بندر شهید باهنر، شهید حقانی، بندر هرمز، بندر تیاب، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می شوند که در زمینه فعالیت های تجاری و مسافرت های داخلی و بین المللی جایگاه ویژه ای دارند.
منبع: تین نیوز