کد خبر : 3310
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 آبان 1397 - 14:21

جراحی سرطان سینه با استفاده از تکنیک بیوپسی در اردبیل انجام شد

جراحی سرطان سینه با استفاده از تکنیک بیوپسی در اردبیل انجام شد

اردبیل – اولین عمل جراحی سرطان پستان با بهره‌گیری از تکنیک بیوپسی و شناسایی اولین غده لنفاوی و با استفاده از طب هسته‌ایی و دستگاه گاماپروب و فروزن سکشن در بیمارستان امام(ره) اردبیل انجام شد. به گزارش گشت و گذار، این عمل جراحی موفقیت آمیز توسط دکتر ایرج فیضی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی

اردبیل – اولین عمل جراحی سرطان پستان با بهره‌گیری از تکنیک بیوپسی و شناسایی اولین غده لنفاوی و با استفاده از طب هسته‌ایی و دستگاه گاماپروب و فروزن سکشن در بیمارستان امام(ره) اردبیل انجام شد.

به گزارش گشت و گذار، این عمل جراحی موفقیت آمیز توسط دکتر ایرج فیضی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل و فوق تخصصی جراحی توراکس صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در حاشیه این عمل جراحی در جمع خبرنگاران گفت: با فراهم شدن امکانات پیشرفته پزشکی و نیروهای تخصصی در استان، برای اولین بار در اردبیل روش جدید و مطمئن تر جراحی سرطان سینه که بالغ بر پنج میلیارد ریال هزینه شده با موفقیت انجام شد.

قدرت اخوان اکبری افزود: در این روش با استفاده از طب هسته ای و بکارگیری رادیو دارو و گاما پروب، تکنیک جدید جراحی مطمئن و کم عارضه سرطان سینه ایجاد و راه اندازی شد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با راه اندازی روش فوق تخصصی جراحی سرطان سینه بیماران از مزایای این روش جراحی در اردبیل بهره مند خواهند شد.

ایرج فیضی فوق تخصص جراحی توراکس و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که برای اولین بار این عمل جراحی را در استان با موفقیت انجام داده است، نیز در جمع خبرنگاران بیان داشت: این نوع عمل جراحی یک جراحی تکنیکال است که به مراتب بهتر وارزشمندتر از روش های سنتی است و بسیاری از اثرات منفی عمل جراحی را بر روی بیمار حذف می کند.

وی با اشاره به ویژگی های عمل جراحی جدید تصریح کرد: در روش سنتی جراحی سرطان پستان، نقاط مورد جراحی بسیار وسیع بوده و در بیشتر مواقع کل غدد لنفاوی زیربغل جراحی می شد و پس از بهبودی، از نظر عملکردی و زیبایی بیمار را دچار مشکلات می کرد.

فیضی یادآور شد: اما در روش جدید جراحی پس از تشخیص، فقط اولین غده پیشاهنگ که به دنبال تزریق رادیو دارو با استفاده از دستگاه گاما پروب حین جراحی مشخص می شود و جهت مشخص کردن ادامه فرایند، بیمار تحت عمل جراحی قرار می گیرد و همزمان بافت غده لنفاوی مربوطه با دستگاه فروزن سکشن برای تهیه لام پاتولوژی آماده و توسط متخصص پاتولوژی مشخص می گردد که آیا دست اندازی سرطانی به غده مربوطه وجود دارد یا نه، سپس جراح از روی آن ادامه روند جراحی را تصمیم گیری می کند.

وی در ادامه به اثرات این روش جراحی اشاره کرد و افزود: در این روش از جراحی وسیع و برداشتن کل غدد لنفاوی زیربغل که بسیار پرعارضه بوده و می تواند منجر به آسیب بافت های عروقی و اعصاب و عضلات ناحیه زیر بغل شود، در موارد نبود دست اندازی سرطان، پیشگیری به عمل می آید که در نهایت عوارض جراحی، دوره نقاهت و هزینه کرد درمانی بیمار را به صورت چشمگیری کاهش می دهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.