حضور چشمگیر ستاد اجرایی فرمان امام در عرصه صنعت داروی کشور

مدیرعامل گروه دارویی برکت از حضور چشمگیر ستاد اجرایی فرمان امام در عرصه صنعت داروی کشور خبر داد. به گزارش گشت و گذار، محمد علی میرزا کوچک شیرازی افزود: گروه دارویی برکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) حضوری فعال و چشمگیر درعرصه صنعت دارویی کشور که از تکنولوژی بالایی برخوردار است را […]


مدیرعامل گروه دارویی برکت از حضور چشمگیر ستاد اجرایی فرمان امام در عرصه صنعت داروی کشور خبر داد.

به گزارش گشت و گذار، محمد علی میرزا کوچک شیرازی افزود: گروه دارویی برکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) حضوری فعال و چشمگیر درعرصه صنعت دارویی کشور که از تکنولوژی بالایی برخوردار است را دارد.

وی تصریح کرد: گروه دارویی برکت در حوزه‌هایی از دارو که بخش خصوصی توان یا تمایل لازم برای سرمایه گذاری در آن بخش را ندارد، نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مدیرعامل گروه دارویی برکت با تاکید بر این موضوع که گروه دارویی برکت به هیچ عنوان با شرکت‌های خصوصی قصد رقابت ندارد، اذعان داشت: شرکت سبحان انکولوژی زیرمجموعه بنیاد برکت اولین شرکت تولید کننده داروهای ضد سرطان در کشور است، که ضمن تولید و بومی سازی محصولات دانش بنیان با شرکت‌های دانش بنیان دیگر نیز تعامل دارد، این شرکت بستر مناسبی برای حضور بخش‌های خصوصی و به ویژه شرکت‌های دانش بنیان را فراهم آورده است. به عبارت دیگر این شرکت آخرین حلقه زنجیره عرضه محصولات دانش‌بنیان در کشوراست.

شیرازی افزود: این شرکت توانسته است، تاکنون ۲۲ قلم محصول شامل محصولات دانش بنیان را به عرصه تولید برساند.

وی در ادامه با اشاره به نام شرکت سل تک فارمد به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه برکت خاطر نشان کرد: این شرکت اخیرا با همکاری پژوهشگاه رویان به بهره برداری رسیده است و در حوزه روش های پیشرفته و نوین درمان فعالیت می‌کند.

شیرازی در پایان سخنانش از تولید واکسن پنتاوالان برای اولین در کشور خبر داد.