کد خبر : 49237
تاریخ انتشار : سه شنبه 1 تیر 1400 - 15:50

خودروهای داخلی پاسخگوی نیاز حوزه محیط بانی نیست

خودروهای داخلی پاسخگوی نیاز حوزه محیط بانی نیست

فرمانده یگان محیط زیست با اشاره به حمایتهای سازمان از تولید ملی و خرید خودروی داخلی گفت: خودورهای دتولید پاسخگوی نیازهای محیط بانی نیست و در مدت کوتاهی مستهلک می‌شود. به گزارش گشت و گذار، جمشید محبت خانی فرمانده یگان محیط زیست، در مراسم روز ملی محیط بان با اشاره به اینکه در زمان شروع


فرمانده یگان محیط زیست با اشاره به حمایتهای سازمان از تولید ملی و خرید خودروی داخلی گفت: خودورهای دتولید پاسخگوی نیازهای محیط بانی نیست و در مدت کوتاهی مستهلک می‌شود.

به گزارش گشت و گذار، جمشید محبت خانی فرمانده یگان محیط زیست، در مراسم روز ملی محیط بان با اشاره به اینکه در زمان شروع کارش در سازمان محیط زیست شیفت محیط‌بانان ۱۸ شبانه روز در ماه با ۶ روز استراحت تعریف شده بود، و هیچ حمایت مالی و بیمه‌ای برای محیط‌بانان و خانواده شهیدان در نظر گرفته نشده نبود. گفت: کاهش شیفت محیط بانی به ۲۴ ساعت خدمت و ۲۴ ساعت استراحت و در پاسگاه‌های دور افتاده به حداکثر ۵ شبانه روز به ۵ شبانه روز از دستاوردهای دوره فعالیتش بوده است.

وی به اعطای یک ساختمان مستقل محیط بانی در سازمان محیط زیست و ایجاد شورای تحول محیط بانی در سال اول حضورش اشاره کرد و گفت: صدور دستورالعمل ۱۳ گانه خدمتی محیط‌بانان، کاهش شیفتها و همچنین پوشش بیمه‌ای کامل محیط‌بانان و خانواده‌هایشان را از جمله دستورالعمل‌های صادره در شورای تحول محیط بانی بوده است.

محبت خانی با بیان اینکه بالغ بر ۶۰۰ میلیون کمک به خانواده شهدای محیط بان و خرید تجهیزات بالغ بر ۷۲ میلیارد طی این سال گذشته انجام شده است، افزود: به زودی ۱۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت به ناوگان موتوری محیط بانی افزوده می‌شود که به این ترتیب به هر پاسگاه ۳ موتورسیکلت تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ۷۲ خودرو طی ۳ سال گذشته برای تأمین ناوگان خودرویی از خودروی تولید کنندگان داخلی خریداری شده است، ابراز داشت: خودروهای داخلی علی رغم حمایت ما تکاپوی نیازهای محیط بانی نبوده و قابل مقایسه با خودروی متخلفان نیست. و در مدت کوتاهی مستهلک می‌شود. و نیازمند تحول در بخش خودرویی محیط بانی هستیم.

فرمانده یگان محیط زیست با اشاره به اینکه چند تن از همیاران محیط زیست در سال ۹۹ شهید شدند ابراز داشت: با رونمایی از قانون حمایتی، این عزیزان به عنوان فداکار خدمت شناخته شده و خانواده‌هایشان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

محبت خانی با بیان اینکه امروز، محیط بان از کارشناسان محیط زیست بیشتر می‌گیرند، گفت: این تحولات باعث افزایش جاذبه خدمت محیط بانی شده و دیگر محیط‌بانان رغبتی برای تبدیل وضعیتشان به کارشناس ستادی ندارند.

وی افزود: موضوع باعث افتخار ما این است که سطح حقوق محیط‌بانان از کارشناسان بالاتر رفته است. چون مأموریت اصلی سازمان را انجام می‌دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.