کد خبر : 4128
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 آذر 1397 - 16:18

دانشکده محیط زیست همه محیط‌بانان کشور را آموزش خواهد داد

دانشکده محیط زیست همه محیط‌بانان کشور را آموزش خواهد داد

معاون آموزش، برنامه ریزی و پژوهش دانشکده محیط زیست از آغاز چهارمین دوره آموزشی بدو خدمت محیط بانان در سال جاری خبر داد. به گزارش گشت و گذار معاون آموزش، برنامه ریزی و پژوهش دانشکده محیط زیست از آغاز چهارمین دوره آموزشی بدو خدمت محیط بانان در سال جاری خبر داد و گفت: در این


معاون آموزش، برنامه ریزی و پژوهش دانشکده محیط زیست از آغاز چهارمین دوره آموزشی بدو خدمت محیط بانان در سال جاری خبر داد.

به گزارش گشت و گذار معاون آموزش، برنامه ریزی و پژوهش دانشکده محیط زیست از آغاز چهارمین دوره آموزشی بدو خدمت محیط بانان در سال جاری خبر داد و گفت: در این دوره که توسط دانشکده محیط زیست برگزار می شود، ۱۰۰ نفر از محیط بانان کشور از ۲۱ استان به مدت ۱۵ روز آموزش می بینند.

حمید گشتاسب اظهار کرد: پیرو هماهنگی ها و پیگیری های معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و پس از برگزاری ۳ دوره در سال جاری، همکاران ما در دانشکده چهارمین دوره را هم با دعوت از ۱۰۰ محیط بان از ۲۱ استان آغاز کردند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه و تخصص دانشکده محیط زیست در برگزاری چنین دوره‌هایی به حدود نیم‌قرن می رسد و در همه این سال ها این مرکز علیرغم تغییر نام به آموزشگاه عالی محیط زیست، آموزشکده محیط زیست و دانشکده محیط زیست رسالت خود برای تربیت محیط بان متخصص را با حساسیت و دقت در مفاد آموزشی پی گرفته است.

گشتاسب با اشاره به رویکرد آموزش های کاربردی این دوره در سه بخش اختصاصی محیط زیست، امور انتظامی و امور میدانی و صحرایی گفت: شناخت حیات وحش ایران، اصول جلب مشارکت و کار با جوامع بومی و محلی، کنترل خشم، بیماری‌های حیات وحش، اصول گشت‌زنی، تعقیب و گریز، دفاع شخصی، اسلحه‌شناسی، ضابطین قضایی، فنون مدیریت حیات‌وحش، شناخت تنوع و پوشش گیاهی ایران، نقشه‌خوانی، جهت‌یابی و کار با GPS، اطفا حریق در منابع‌طبیعی، زندگی در طبیعت، قوانین و مقررات محیط زیست، شناخت آلاینده‌های محیط زیست و … از مهم ترین دروسی هستند که در این دوره آموزش داده می‌شود.

وی افزود: نظرسنجی های ما از محیط بانانی که در دوره های گذشته در این مرکز مهمان ما بوده اند نشان می دهد که علامندی به آموختن شیوه های نوین محیط بانی به ویژه در حوزه عمل و اجرا بیشتر است به همین خاطر در دوره های جدید تلاش کرده ایم که حتی در کلاس های تئوری هم تمرکز را بر تدریس مفادی بگذاریم که قابلیت عملیاتی شدن دارند و باید از همکاری صمیمانه نیروی انتظامی در برگزاری این دوره ها تشکر کنم.

معاون آموزش، برنامه ریزی و پژوهش دانشکده محیط زیست در پایان با بیان اینکه این دوره ها تا آموزش آخرین محیط بان ادامه خواهد داشت، گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر آموزش محیط بانان تاکید بسیار ویژه ای دارند و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده نباید حتی یک محیط بان در حال خدمت داشته باشیم که در دوره های آموزشی شرکت نکرده باشد.

وی همچنین بر آمادگی دانشکده محیط زیست برای برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه کارکنان سازمان در هر سطحی تاکید کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.