کد خبر : 2859
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 آبان 1397 - 1:04

درآمد کشور در هفت ماهه امسال ۲۰ درصد رشد کرد

درآمد کشور در هفت ماهه امسال ۲۰ درصد رشد کرد

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تخصیص اعتبارات عمرانی در نیمه نخست ۹۷نسبت به سال گذشته ۲برابر است، گفت: منابع کشور طی هفت ماهه نخست امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد. به گزارش گشت و گذار به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت با اشاره به وضعیت تخصیص منابع و اعتبارات


رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه تخصیص اعتبارات عمرانی در نیمه نخست ۹۷نسبت به سال گذشته ۲برابر است، گفت: منابع کشور طی هفت ماهه نخست امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش گشت و گذار به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت با اشاره به وضعیت تخصیص منابع و اعتبارات در سال ۹۷، گفت: از آنجایی که در هشتمین ماه سال جاری هستیم ارزیابی عملکرد بودجه پس از تصویب آن بیش از هر چیزی اهمیت دارد. براساس گزارشات خزانه درباره نحوه تخصیص بودجه ۹۷، اگرچه منابع و مصارفی که در بودجه پیش بینی شده بود تا امروز تحقق پیدا نکرده اما تمامی این منابع و مصارف نسبت به ۷ ماهه نخست سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

نوبخت با بیان اینکه خوشبختانه در ۷ ماهه نخست سال علیرغم تحریم‌ها منابع بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد، افزود: مصارف جاری نیز رشد داشته اما عمده رشد کشور در اعتبارات عمرانی بوده است؛ تا ابتدای آبان ماه ۹۷ بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اعتبارات عمرانی پرداخت شده در حالی که در ۷ ماه نخست سال ۹۶ پرداخت‌ها در این حوزه حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان بود یعنی اعتبارات موردنیاز طرح‌های عمرانی در سال ۹۷ بیش از ۲ برابر سال ۹۶ پرداخت شد که اثرات آن در رشد اقتصادی مشخص خواهد شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: تمامی تلاش ما این است که برای ماه‌های باقی مانده سال ۹۷ دقت لازم برای تحصیل منابع و تامین اعتبار موردنیاز مصارف انجام شود اگرچه با وجود نابسامانی بازار ارز تلاش زیادی است اما به دنبال آن هستیم که در بازار مالی به ویژه در منابع و مصارف، بودجه، سیاست‌های مالی کنترل و ثبات اقتصادی لازم را به وجود آوریم و همه پرداخت‌های از جمله حقوق کارکنان، یارانه و اعتبارات موردنیاز طرح های عمرانی انجام شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی فرهنگیان در نیمه نخست سال ۹۷ پرداخت شد، اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان خرید تضمینی گندم تا به امروز انجام شده در حالیکه در سال‌های گذشته نمی‌توانستیم پول گندمکاران را تا هشتمین ماه سال نیز تصویه کنیم؛ علیرغم تحریم‌ها پیش از پایان مهرماه تمام پول خرید تضمینی گندم پرداخت شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: امیدوارم بخش دیگر اقتصاد که به موضوعات ارز و سیاست های پولی مربوط است به گونه ای تنظیم شود که ما بتوانیم با افتخار تا پایان سال اعلام کنیم به رغم تحریم‌ها ثبات اقتصادی حفظ شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.