کد خبر : 3138
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آبان 1397 - 18:10

درمان بیماران با استفاده از نقشه ژنتیکی/اهمیت پزشکی شخصی

درمان بیماران با استفاده از نقشه ژنتیکی/اهمیت پزشکی شخصی

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم، با اشاره به موضوع درمان بیماران با استفاده از نقشه ژنتیکی، گفت: پزشکی شخصی، مکتب پزشکی فراگیر دنیا تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود. به گزارش گشت و گذار، شهرام علمداری در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم، اظهار داشت:


دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم، با اشاره به موضوع درمان بیماران با استفاده از نقشه ژنتیکی، گفت: پزشکی شخصی، مکتب پزشکی فراگیر دنیا تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود.

به گزارش گشت و گذار، شهرام علمداری در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم، اظهار داشت: این کنگره ۲۳ تا ۲۵ آبان ۹۷ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می‌شود.

وی افزود: موضوع طب شخصی یا فرا دقیق از مباحثی است که در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و در واقع این طب نگاه جدیدی به تشخیص و درمان بیماری‌ها داشته و پیش بینی‌ می‌شود تا سال ۲۰۳۰ میلادی پزشکی شخصی مکتب پزشکی فراگیر دنیا خواهد بود.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم، ادامه داد: نقشه ژنی ایرانیان تحت عنوان ژنیران به همت دانشکده غدد درون ریز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فراهم شده و در واقع ژنوم مرجع ایرانیان به شمار می رود.

علمداری گفت: در پزشکی شخصی پزشکان با استفاده از نقشه ژنی هر فرد و ساختار متابولومیک آن همچنین شرح حال و معاینه بیمار برای درمان اقدام مناسب را انجام می‌دهند و در واقع هر فرد نوع درمان آن بر اساس ژنومش صورت می گیرد به طوری که اگر دو فرد مبتلا به دیابت باشند نوع درمان آنها می تواند متفاوت باشد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کاربرد در تشخیص زود هنگام، اقدامات پیشگیرانه، استفاده در طراحی دارو، پیش آگهی پاسخ به درمان به ویژه ایجاد و گسترش پزشکی شخصی در ایران از دیگر دستاوردهای قابل پیش بینی توسط ژمیران است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر موضوع پزشکی شخصی در دوازدهمین کنگره بین المللی غدد درون ریز و متابولیسم موضوعات دیگری همچون تیروئید و حاملگی، کم کاری و پرکاری تیروئید، سرطان تیروئید و درمان های جدید همچنین درمان های جدید در چربی خون بالا و بیماری پوکی استخوان نیز مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.