کد خبر : 2794
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 آبان 1397 - 1:30

درمان بیماری های چشم در ایران همپای اروپا و آمریکا

درمان بیماری های چشم در ایران همپای اروپا و آمریکا

دبیر اجرایی بیست و هشتمین کنگره چشم‌پزشکی ایران، روند درمان بیماری های چشم در کشورمان را همپای اروپا و آمریکا دانست. به گزارش گشت و گذار، علی صادقی طاری، در آستانه برگزاری بیست و هشتمین کنگره چشم پزشکی ایران، گفت: در کنگره امسال ۱۸ سخنران خارجی حضور خواهند داشت که اکثریت آنها از اروپا و


دبیر اجرایی بیست و هشتمین کنگره چشم‌پزشکی ایران، روند درمان بیماری های چشم در کشورمان را همپای اروپا و آمریکا دانست.

به گزارش گشت و گذار، علی صادقی طاری، در آستانه برگزاری بیست و هشتمین کنگره چشم پزشکی ایران، گفت: در کنگره امسال ۱۸ سخنران خارجی حضور خواهند داشت که اکثریت آنها از اروپا و آمریکا می آیند.

وی با اشاره به حضور چشم پزشکان داخلی در کنگره پیش رو، افزود: تمام مسائل روز چشم پزشکی و تکنیک های جدید دنیا در این کنگره مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

عضو انجمن چشم پزشکی ایران، ادامه داد: نکته مهم در کنگره چشم پزشکی این است که تکنیک های جدید در ارتباط با درمان بیماری های چشم، توسط میهمانان خارجی مطرح و مورد بحث و بررسی حاضران قرار می گیرد.

صادقی طاری تاکید کرد: موضوع مهم دیگر، ارائه نتایج تحقیقات یک ساله در حوزه چشم پزشکی به همکاران داخلی است.

دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران، در ادامه به مقاله های ارسالی به کنگره در بخش های مختلف چشم، اشاره کرد و افزود: در حوزه قرنیه و بیماری های سطح چشم و داخل چشم، ۸۳ مقاله داشته ایم که ۴۰ مقاله در قالب سخنرانی و ۴۳ مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

صادقی طاری گفت: در قسمت شبکیه چشم ۴۳ مقاله داشته ایم که ۱۳ مقاله به صورت پوستر و مابقی در قالب سخنرانی ارائه می شود.

وی از ارسال ۴۱ مقاله در بخش انحرافات چشمی و تنبلی چشم خبر داد و افزود: ۲۹ مقاله در قالب سخنرانی و مابقی به صورت پوستر خواهد بود.

صادقی طاری همچنین به دریافت ۲۵ مقاله در بخش ترمیمی چشم اشاره کرد و گفت: ۱۴ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۱ مقاله نیز در قالب پوستر ارائه خواهد شد.

دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران، در ادامه انجام کارهای چشم پزشکی در کشورمان را همپای اروپا و آمریکا دانست و افزود: آخرین تکنیک های دنیا در حوزه چشم پزشکی، در ایران نیز بکار گرفته می شود.

وی گفت: درمان بیماری چشمی آب مروارید در ایران همانطور که در اروپا و آمریکا انجام می شود، صورت می گیرد.

طادقی طاری تاکید کرد: ما همواره ابداع کنندگان تغییرات در حوزه تشخیص و درمان بیماری های چشم را به کنگره دعوت می کنیم و آنها در همین زمینه سخرانی می کنند.

وی ادامه داد: در زمینه وسایل و تکنولوژی های مورد استفاده در چشم پزشکی نیز تقریبا در سطح کشورهای پیشرفته دنیا هستیم.

دبیر اجرایی کنگره چشم پزشکی ایران، یکی از چالش های پیش روی حوزه چشم پزشکی در کشورمان را نوسانات ارزی دانست و افزود: چشم پزشکی، یکی از رشته هایی است که بیشترین وسایل تشخیصی و جراحی را نیاز دارد و از همین رو، نگران ماه های پیش رو هستیم.

بیست و هشتمین کنگره چشم‌پزشکی ایران از ۲۱ تا ۲۴ آبان ۹۷ ، در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.