در بنادر شرق هرمزگان جابه جایی کالا به مرز 2 میلیون تُن رسید

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت : بیش از یک میلیون و 900 هزار تن کالا از ابتدای سال جاری تا کنون در بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شده است.

گشت و گذار نیوز: به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ حمیدرضا محمدحسینی تختی افزود : از ابتدای سال جاری تا کنون یک میلیون و 985 هزار و 147 تن از انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی جابه جا شده است.

وی ادامه داد: از این میزان تخلیه و بارگیری یک میلیون و 621 هزار و 333 تن با افزایش 14 درصدی مربوط به حوزه غیرنفتی و 363 هزارو 814 تن به بخش تخلیه و بارگیری نفتی اختصاص دارد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: با به کارگیری و استفاده از زیر ساخت های مناسب برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت های موجود،53 هزار و 397 تن از انواع کالاهای غیرنفتی در این بنادر ترانزیت شده که در این بخش 22 درصد افزایش ثبت شد.

محمدحسینی تختی، میزان کانتینر یخچالی تخلیه و بارگیری شده در این مدت را 52 هزارو 451 TEU اعلام کرد و گفت: با استقبال صاحبان کالا به لحاظ سرعت، هزینه و امنیت این نوع جابه جایی در مدت گذشته از سال جاری چهار درصد رشد به ثبت آمارهای عملیاتی رسیده است.

به گفته وی؛ در این بازه زمانی نیز50 هزارو 816 فروند شناور در این بنادر پهلودهی شده که این میزان به نسبت سال گذشته 14 درصد جهش را نشان می دهد.
منبع: تین نیوز