دولت سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری را دلگرم کند

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هماهنگی و همکاری بین بخش خصوصی و دولتی در حوزه گردشگری را از ضروریات دانست و گفت: باید بین دستگاه‌های دولتی هماهنگی لازم وجود داشته باشد تا بخش خصوصی برای ادامه فعالیت ها دلگرم باشد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هماهنگی و همکاری بین بخش خصوصی و دولتی در حوزه گردشگری را از ضروریات دانست و گفت: باید بین دستگاه‌های دولتی هماهنگی لازم وجود داشته باشد تا بخش خصوصی برای ادامه فعالیت ها دلگرم باشد.

علی اصغر شالبافیان شامگاه ۱۸ دی ماه در حاشیه بازدید از پروژه های گردشگری شهر کرمان با اشاره به اینکه خوشبختانه در بین سرمایه گذاران بخش خصوصی با بخش دولتی در کرمان یکدلی خوبی وجود دارد، گفت: امیدواریم دولت بتواند با تخصیص اعتبارات مناسب در ادامه‌دار شدن فعالیت‌های سرمایه‌گذاران موفق عمل کند.

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز گفت: خوشبختانه همدلی بین بخش خصوصی و دولتی در حوزه گردشگری کرمان مثال زدنی است و با توجه به این موضوع آینده گردشگری کرمان روشن خواهد بود.

به گزارش ایسنا، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ابتدا از باغ موزه در حال احداث وزیزی بازدید کرد گفتنی است این مجتمع فرهنگی پذیرایی در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

کاروانسرای وکیل مقصد بعدی شالبافیان بود، مرمت کاروانسرای قجری وکیل که از سال ۹۷ شروع شده و به گفته سرمایه گذار آن در بهمن ماه افتتاح می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان در این بازدید گفت: قرار گرفتن کاروانسرای وکیل در بافت تاریخی و مجاورت با بناهای تاریخی شهر کرمان، موقعیت مناسبی برای اقامت و بازدید گردشگران را در این هتل فراهم می کند.

وی ادامه داد: در مرمت این مجموعه اقامتی سنتی سعی شده است با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی هویت و اصالت تاریخی و فرهنگی آن حفظ شود و سرمایه گذار نیز بخوبی طرح را اجرا کرده است.

فعالی در ادامه با اشاره به وجود کاروانسراهای متعدد تاریخی در استان کرمان تاکید کرد: کاروانسراها ظرفیت بسیار خوبی برای جذب گردشگر و کمک به رونق صنعت گردشگری استان کرمان دارند که باید دیده شوند و برنامه ریزی برای استفاده اقتصادی از آنها به مرحله تعریف و اجرا برسد.

به گزارش ایسنا، در این هتل بوتیک حدود ۶۰ اتاق و ۱۴۴ تخت وجود دارد که ضمن افزایش فضاهای اقامتی گردشگری کرمان، زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را نیز به صورت مستقیم فراهم خواهد کرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از هتل سه ستاره در حال احداث هیوا که دارای ۵۲ اتاق بود بازدید کرد، به گفته سرمایه گذار این پروژه، در دهه فجر آماده افتتاح است.

پارک آبی ضیاءالدینی با زیربنای ۱۱ هزار و ۳۴۰ مترمربع زیربنا و حجم سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد تومان و مجتمع گردشگری توکلی با زیربنای هزار و ۳۶۵ مترمربع و حجم سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومان واقع در محور هفت باغ علوی و همچنین مجتمع تفریحی پذیرایی و اقامتی هنرمند با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد و مجتمع گردشگری ابیت از دیگر مقاصد بازدید شب گذشته شالبافیان بود.