کد خبر : 2099
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مهر 1397 - 17:35

دومین برنامه توانمند سازی جوامع محلی تالاب اوان برگزار شد

دومین برنامه توانمند سازی جوامع محلی تالاب اوان برگزار شد

دومین مرحله برنامه عملیاتی توانمند سازی، ظرفیت‌ سازی و آگاهی رسانی جوامع محلی با هدف مشارکت ذینفعان در حفاظت و احیاء تالاب اوان به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین برگزار شد. به گزارش گشت و گذار، دومین مرحله برنامه عملیاتی توانمند سازی، ظرفیت‌ سازی و آگاهی رسانی جوامع محلی با هدف مشارکت


دومین مرحله برنامه عملیاتی توانمند سازی، ظرفیت‌ سازی و آگاهی رسانی جوامع محلی با هدف مشارکت ذینفعان در حفاظت و احیاء تالاب اوان به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین برگزار شد.

به گزارش گشت و گذار، دومین مرحله برنامه عملیاتی توانمند سازی، ظرفیت‌ سازی و آگاهی رسانی جوامع محلی با هدف مشارکت ذینفعان در حفاظت و احیاء تالاب اوان به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین در مسجد روستای زرآباد برگزار شد.

نماینده پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و مجری طرح CEPA با ذکر اهمیت و نقش زیست بومهای تالابی در پویایی و معیشت پایدار روستا به زمینه مشارکت جوامع بومی و محلی در حفاظت از اکوسیستم های تالابی به منظور ارتقاء و بهبود شرایط محیط زیست پرداخت و لزوم مشارکت فعال خانوارهای روستایی در غالب تشکیل شرکت های تعاونی را از ضروریات ارتباطات اجتماعی جوامع روستایی خواند.

سلیم پور با بیان اینکه آموزش کلید معجزه آسای توسعه پایدار روستایی تلقی می شود، اظهار کرد: با اجرای فرآیند آموزش مستمر، افزایش مهارت های اجتماعی و توانمندسازی جوامع بومی و محلی، یک نوع سینرژی و هم افزایی بهینه در جوامع شکل گرفته که در نهایت به حل مسائل و مشکلات زیست محیطی روستاها خواهد انجامید.

وی با استفاده از روش درخت حل مشکلات به عنوان ابزار آموزشی گفت: جهت پیشگیری و مقابله با مسائل اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی و … در ابتدا می بایستی با مطالعات جامع و گسترده از طریق آسیب شناسی و ریشه یابی پدیده ها و مخاطرات زیست محیطی، علل وقوع مشکلات شناسایی، سپس بر مبنای مطالعات انجام یافته به راهکارهای مناسب و مطلوب دست یافت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.