کد خبر : 3487
تاریخ انتشار : یکشنبه 27 آبان 1397 - 11:37

رشد پاسخ مثبت به استعلامات محیط زیستی در تهران

رشد پاسخ مثبت به استعلامات محیط زیستی در تهران

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از افزایش میزان پاسخ به استعلامات واصله به این اداره کل در شش ماهه اول سال ۹۷ و روند روبه رشد پاسخ مثبت به این استعلامات خبر داد. به گزارش گشت و گذار مهرداد کتال محسنی با اعلام این خبرگفت: در شش ماهه اول سال ۹۷


معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران از افزایش میزان پاسخ به استعلامات واصله به این اداره کل در شش ماهه اول سال ۹۷ و روند روبه رشد پاسخ مثبت به این استعلامات خبر داد.

به گزارش گشت و گذار مهرداد کتال محسنی با اعلام این خبرگفت: در شش ماهه اول سال ۹۷ تعداد ۱۰۱۸ استعلام محیط زیستی به این اداره کل واصل شد که از این بین با ۷۱۵ مورد موافقت، ۲۷۸ مورد مخالفت و ۲۵ استعلام نیز کماکان در دست بررسی است.

معاون فنی محیط زیست استان تهران ادامه داد: برابر ارزیابی صورت گرفته، طی سالهای ۹۲ تا پایان سال ۹۵ از مجموع تعداد استعلامهای واصله در خصوص صدور مجوز های زیست محیطی، پروانه بهره برداری، احداث، افزایش ظرفیت تولید تقریبا با حدود۴۱ درصد از این استعلامها از سوی محیط زیست مخالفت شده و ۵۹ درصد مورد موافقت قرار گرفته اند.

وی افزود: این در حالی است که بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با دستگاه ها و سازمان های های صادر کننده جواز تاسیس و پروانه بهره برداری از جمله وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و نیز متولیان شهرک های صنعتی و متولیان اقتصادی و توسعه ای نظیر استانداری، خانه صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی ودارایی و هماهنگی های بعمل آمده با سازمان حفاظت محیط زیست جهت اصلاح قوانین، ضوابط و مقررات بمنظور رفع موانع تولید و تسهیل در سرمایه گزاری در سال حمایت از کالای ایرانی و توجه به تولید و اشتغال، متوسط تعداد مخالفت ها در سال های ۹۶ تا اواخر مهر ۹۷ از ۴۱ درصد چهارساله گذشته به ۲۷ درصد تقلیل و تعداد موافقت ها از ۵۹ درصد به ۷۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

کتال محسنی با اشاره به اینکه تمامی مجوزهای صادره در چارچوب قوانین و مقررات حاکمه بوده است، اظهار داشت: در همین دوره زمانی بطور متوسط در سطح کشور پاسخ ۱۷ درصد استعلام های واصله به ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها مخالفت و ۸۳ درصد موافقت بوده است.

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه علت اختلاف مخالفت های صادره در استان تهران به کل کشوری به علت ممنوعیت استقرار غالب فعالیت های صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران و محدودیت توسعه و بارگزاری های جدید در این استان بوده است، تصریح کرد: تعداد استعلام های واصله به این اداره کل در ۶ ماهه اول سال۹۷ معادل کل سال ۹۶ بوده و علی رغم افزایش ۲ برابری استعلامات واصله، مدت زمان پاسخگویی به این استعلامات نیز از متوسط ۳ ماه در ابتدای سال ۹۶ به کمتر از ۳ هفته در سال ۹۷ تقلیل یافته است.

کتال محسنی گفت: این آمار بیانگر این است که می توان به رفع موانع تولید و هموارسازی مسیر اشتغال درکشور با رعایت الزامان زیست محیطی، نگاه جدید و رو به جلویی داشت.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا این روند و این نگاه با توجه به جنگ اقتصادی و تحریم ها علیه نظام و مردم و ضروت توجه به امر تولید و اشتغال، مطابق با اهداف توسعه پایدار و کمک به اقتصاد کشور ادامه داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.