رشد ۱۳۰ درصدی اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی در گلستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان از رشد ۱۳۰ درصدی اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی در گلستان خبر داد. به گزارش گشت و گذار، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان؛ ابراهیم کریمی اظهار کرد: ۱۳ پروانه بهره‌برداری واحد بوم گردی و اقامت سنتی در ۶ ماهه […]


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان از رشد ۱۳۰ درصدی اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی در گلستان خبر داد.

به گزارش گشت و گذار، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان؛ ابراهیم کریمی اظهار کرد: ۱۳ پروانه بهره‌برداری واحد بوم گردی و اقامت سنتی در ۶ ماهه اول سال ۹۷ صادر شد.

وی افزود: از ابتدای فروردین تا ۳۱ شهریور امسال ۱۳ واحد بوم گردی و اقامت سنتی پروانه بهره‌برداری دریافت و فعالیت حرفه‌ای در این زمینه را آغاز کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: ۹۵ متقاضی دریافت مجوز واحد بوم گردی موافقت اصولی اولیه را دریافت کرده و در مرحله اخذ استعلامات و سایر مراحل قانونی در سایر دستگاه‌ها بوده و ۹ متقاضی پس از اخذ استعلام در مرحله بررسی نقشه معماری واحد خویش هستند.

کریمی گفت: تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی در شش ماه نخست سال ۹۷ نسبت به سال گذشته همین زمان، ۱۳۰ درصد رشد داشته است و تا پایان سال ۹۷ تعداد قابل‌توجهی از واحدهای بوم گردی که معرف آداب‌ورسوم مردم با فرهنگ استان گلستان است به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی، پیرو توافقات سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به گلستان توافق شد با کمک همه دستگاه‌های اجرایی اعم از بانک‌ها، بنیاد مسکن، امور روستایی، فرمانداران و دیگر دستگاه‌ها شاهد ایجاد و بهره‌برداری ۲۰۰ واحد بوم گردی در سال ۹۷ باشیم.