کد خبر : 2973
تاریخ انتشار : پنجشنبه 17 آبان 1397 - 1:23

ریزش مو برای ۴۴ درصد مردان مسئله ساز است

ریزش مو برای ۴۴ درصد مردان مسئله ساز است

نتایج یک تحقیقات نشان می دهد که ریزش مو برای ۴۴ درصد مردان و ۳۲ درصد زنان مسئله ساز است. به گزارش گشت و گذار، در تحقیقات اخیر روانشناسان توانستند ثابت کنند که تمامی افراد برای یک بار هم که شده در طول زندگی خود، دچار چالش فکری ریزش مو می شوند. از آنجایی که


نتایج یک تحقیقات نشان می دهد که ریزش مو برای ۴۴ درصد مردان و ۳۲ درصد زنان مسئله ساز است.

به گزارش گشت و گذار، در تحقیقات اخیر روانشناسان توانستند ثابت کنند که تمامی افراد برای یک بار هم که شده در طول زندگی خود، دچار چالش فکری ریزش مو می شوند. از آنجایی که ریزش مو پیامدهای ناخوشایند رفتاری-اجتماعی بنا بر ظاهر متفاوت شده فرد دارد، بنابراین این چالش فکری منطقی به نظر می رسد.

آمارها نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از ایرانیان از نظر ظاهری با ریزش مو و طاسی مشکل دارند. مسائل ظاهری به جنسیت افراد هم ارتباط دارد بطوریکه ریزش مو برای ۴۴ درصد مردان و ۳۲ درصد زنان مسئله ساز است.

آمار در کشور ما به گونه ای است که شیب حرکتی سلامت مو، به سمت ریزش مو است. طی تحقیقاتی که توسط یک کمپانی به تازگی در ایران انجام شده است، مشخص شد که ۴۴ درصد افراد موی سالم دارند و در مقابل ۵۶ درصد افراد دارای موی ناسالم هستند. البته بخشی از این آمار با توجه به مسائل ژنتیکی و موروثی قابل توجیه است، چرا که عمده دلیل ریزش موی سر ایرانی ها، عامل ارثی دارد.

پروانه صفایی مقدم روانشناس بالینی، در رابطه با اهمیت موی سر، گفت: ۷۰ درصد زنان در اولین برخورد، نسبت به کم‌پشتی مو و طاسی آقایان واکنش نشان می دهند. اما عمق این پدیده زمانی مشخص می شود که بدانید حدود ۶ درصد از مردان ایرانی حاضرند ۱۰ سال از عمر خود را بدهند تا موهای زیبایی داشته باشند.

نتایج آمارها در ایران نشان دهنده آن است که اغلب ریزش موی مردان به دلایل ژنتیکی و موروثی است و ریزش موی ارثی مهم ترین علت ریزش مو در ایران محسوب می شود. متاسفانه در بازار ایران مشکل ریزش مو تبدیل به یک کسب و کار برای برخی از شرکت های بهداشتی شده است و بدون اینکه دلایل علمی ریزش موی ارثی را ملاک قرار دهند، به تجویز و تبلیغ محصولات مختلف برای موی سر می پردازند.

اما باید بدانید ریزش موی ارثی راه حلی پیشگیرنده دارد، لذا باید به این موضوع دقت داشت که تبلیغات مختلف برای درمان ریزش موی سر، تبلیغات دروغین است. زیرا، ریزش مو یک بیماری نیست و درمانی ندارد ولی ترکیب کمپلکس کافئین در برخی از شامپوها می تواند از ریزش موی ارثی جلوگیری کند و یا روند آن را کنترل نماید. بنابراین آگاهی مصرف کننده در این خصوص می بایست بالاتر برود تا انتخاب صحیح تری برای سلامتی موهای خود داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.