کد خبر : 4202
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 آذر 1397 - 9:14

زمینه کار جهادی در حوزه سلامت فراهم است/جایگاه بسیج جامعه پزشکی

زمینه کار جهادی در حوزه سلامت فراهم است/جایگاه بسیج جامعه پزشکی

وزیر بهداشت، گفت: موضوعات زیادی برای کار جهادی در حوزه سلامت وجود دارد و اگر دانشجویان بین مردم حاضر شوند، اثرگذاری زیادی در سلامت جامعه خواهد داشت. به گزارش گشت و گذار، سید حسن هاشمی، در نشست هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی با وزیر بهداشت، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدا


وزیر بهداشت، گفت: موضوعات زیادی برای کار جهادی در حوزه سلامت وجود دارد و اگر دانشجویان بین مردم حاضر شوند، اثرگذاری زیادی در سلامت جامعه خواهد داشت.

به گزارش گشت و گذار، سید حسن هاشمی، در نشست هیات اندیشه ورز بسیج جامعه پزشکی با وزیر بهداشت، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدا و امام راحل، اظهارداشت: امیدوارم همه بسیجیان مصداق تعریفی باشند که امام راحل در نوشتار بسیار زیبای خودشان آنها را توصیف کردند و امیدواریم که ما لیاقت داشته باشیم که در آخرت با بسیجیانی که از آرزوها و لذایذ زندگی فردی خود به خاطر اسلام، انقلاب و کشور گذشتند، محشور شویم.

وی از بسیج جامعه پزشکی به عنوان یکی از افتخارات سازمان بسیج یاد کرد و گفت: یکی از مجموعه هایی که می شود بسیج را به خوبی به جامعه معرفی کرد، بسیج جامعه پزشکی است چون شخصیت های بسیار محترم، دانشمند، علاقه مند و متین و منصفی در آن فعالیت دارند و افتخار می کنیم که بسیاری از مدیران ارشد نظام سلامت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی عضو بسیج جامعه پزشکی هستند.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش ویژه بسیج جامعه پزشکی در ارتقای سلامت جامعه و ترویج زندگی سالم اظهار داشت: اگر بتوانیم در کشور بسیج همگانی ایجاد کنیم که مردم را به سلامت، وزن مناسب، فشار خون و قند شان حساس کنیم کار بزرگی کرده ایم چون این عوامل بر روی تغذیه، تحرک بدنی و روابط و رفتار آنها اثرگذار است.

هاشمی تاکید کرد: برخی افراد باور نمی کنند که ما مسئولان که مسئولیتی را بر عهده گرفته ایم، عاشق انقلاب و مردم هستیم و ما هیچ داعیه و انگیزه ای به غیر از خدمت به مردم نداریم و اگر فرد یا افرادی پیشنهادات بهتری برای نظام سلامت دارند می توانند با کمک بسیج جامعه پزشکی مطرح کنند.

وی با بیان اینکه انجام کارهای جهادی برکات بسیار زیادی دارد، افزود: باید دانشجویان را در قالب گروه های جهادی به مناطق محروم کشور برد تا در بین مردم حضور پیدا کنند و افرادی مانند دکتر کلانتر هرمزی و دکتر دلشاد که اقدام به اعزام گروه های جهادی به مناطق مختلف کشور می کنند و خود نیز در این مناطق جراحی رایگان می کنند، کارهای بسیار ارزشمندی انجام می دهند که نمونه اعلای کار جهادی، هنر و توفیق برای هر انسان است.

هاشمی افزود: موضوعات و سوژه های بسیار زیادی برای کار جهادی در حوزه سلامت وجود دارد و اگر دانشجویان بین مردم حاضر شوند، اثرگذاری زیادی در رفتار این افراد و سلامت جامعه خواهد داشت و وضعیت نابسامان سلامت دندان در روستاها را می توان با دانشجویان دندانپزشکی بهبود بخشید و می توان این دانشجویان را به مناطق روستایی برد و هر مدتی که در این مناطق باشند را جزء طرح تعهد خدمت نیروی انسانی به حساب آورد.

وزیر بهداشت با اشاره به فرارسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی گفت: وظیفه ملی هر ایرانی است که خدمات جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته در جهت کمک به مردم و پیشرفت کشور را بگوید البته باید اشتباهات را هم بگوییم و افرادی که با انقلاب همراه هستند، اشتباهات ۴ دهه گذشته را آهسته تر و یا در خفا بگویند و راه حل ارائه کنند که شاید دستور اسلام نیز همین باشد.

هاشمی در پایان تاکید کرد: در طول ۴۰ سال گذشته، بیشترین لطمه به انقلاب اسلامی از سوی مدیران نالایق و فاسد وارد شده است و امام راحل نیز به مسئولان می فرمودند هر اختلافی که در شما وجود دارد از نفس شما است و بقیه دروغ است و اینکه صف بندی می کنید یک فرد انقلابی یا غیرانقلابی و یا طرفدار سرمایه داران یا مستضعفان است، دروغ و مربوط به نفس شما است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.