سند توسعه استان تهران طی ۱۰ روز آینده ابلاغ می شود

تهران- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سند توسعه استان تهران طی ۱۰ روز آینده ابلاغ می شود و پس از آن هر اقدامی در شهرستان ها باید بر اساس این سند و برنامه آمایش انجام شود. به گزارش گشت و گذار، نعمت الله ترکی پیش از ظهر سه شنبه در نشست […]


تهران- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سند توسعه استان تهران طی ۱۰ روز آینده ابلاغ می شود و پس از آن هر اقدامی در شهرستان ها باید بر اساس این سند و برنامه آمایش انجام شود.

به گزارش گشت و گذار، نعمت الله ترکی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته آمار طی سخنانی گفت: اگر برنامه ریزی ،مدیریت ، آمار و اطلاعات در کنار هم حضور داشته باشند، کار با قدرت و قوت پیش می رود، در صورت فقدان هرکدام از این عوامل کار ناقص خواهد بود.

وی نظام آمارگیری گذشته را منحصر به سرشماری نفوس و مسکن دانست و افزود: در کنار این نظام ضعیف برنامه ریزی رخ نمی داد و یکی از دلایلی که برنامه توسعه آن طور که توقع می رود، اجرایی نمی شد، نبود آمار قوی و کامل بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان این که اگر بخواهیم از توسعه سخن بگوییم نباید از شیوه های قبلی و سنتی استفاده کنیم، گفت: متاسفانه در جلسه ها برخی آمارها را حتی خود دستگاه های مرتبط هم نداشتند، می بایست تمام برنامه های استان تهران بر اساس سند آمایش تدوین شود و اگر خارج از این رویه اقدامی شد حتی اگر به نتیجه رسید، خروجی قابل قبولی در دست نخواهیم داشت.

ترکی از ابلاغ سند توسعه استان تهران تا حداکثر ۱۰ روز آینده خبر داد و افزود: پس از ابلاغ این سند، هر اقدامی در همه زمینه ها در شهرستان ها باید بر اساس این سند و برنامه آمایش انجام گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: بیش از ۷۵ درصد جمعیت استان تهران در شهرها مستقر اند و متولی اصلی خدمت رسانی شهرداری است .شهرداری باید منابع خود را در بخش طرح تفصیلی و طرح جامع وارد کند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید براینکه همه برنامه های توسعه ای باید در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شود گفت: شهرداری های استان تهران به جز در تهران بیش از ۵ هزار میلیارد تومان منابع مالی و درآمد عوارض و خدمات دارند، ۵ هزار میلیارد تومان منابع ارزش افزوده با سه هزار میلیارد تومان منابع دولت و ۱۷ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری تهران است که جمعا حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در استان تهران در قالب تامین منابع مالی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.